Diskuze

ABRA iGate: Portálové řešení pro uživatele BI aplikací

Na podzim roku 2011 představila společnost ABRA Software několik zajímavých technologických novinek pro uživatele informačních systémů této značky. Jednou z nich bylo i portálové řešení iGate. V následujícím článku si představíme jeho hlavní vlastnosti a přínosy, které může nabídnout v oblasti aplikací Business Intelligence.

Krok vpřed v podpoře manažerského rozhodování

ABRA iGate představuje webový portál dostupný z libovolného zařízení připojeného k internetu. Slouží především k prezentaci a sdílení dat poskytovaných aplikacemi Business Intelligence. Uživatelé systémů ABRA Gx měli doposud možnost využívat modulu, který jako jejich integrovaná součást poskytoval zpracování a prezentaci dat nad provozní databází vlastního ERP systému. Mohl být také nasazen pro analytické práce nad externími datovými úložišti. K tomu ale musely být splněny dvě podmínky. První spočívala v podpoře SQL, druhá v zajištění přístupu přes ODBC (Open DataBase Connectivity). Toto standardizované aplikační rozhraní totiž umožňuje pracovat s daty nezávisle na tom, jakou databázovou platformou jsou spravována.

Způsob zakomponování Business Intelligence do systémů ABRA Gx a principy prezentace dat pro manažerské rozhodování však postupem času přestal dostačovat nárokům uživatelů, proto ABRA Software vytvořila moderní webovou aplikaci, která postupně uvedený koncept nahradí. Portál iGate umožňuje stejně jako původní řešení využitelnost téměř jakéhokoliv datového zdroje. Konkrétně se jedná o úložiště spravovaná platformami Microsoft SQL Server, Oracle Database, Firebird, PostgreSQL a data dostupná z jednoduchého souborového formátu (CSV – Comma Separated Values), určeného pro výměnu tabulkových dat.

Obr. 1: Architektura portálu iGate
(Klikněte na obrázek pro zvětšení)

Vlastnosti a přínosy portálu iGate

ABRA iGate nabízí ovšem i řadu věcí, které doposud byly k dispozici jen omezeně, anebo vůbec. Základní vlastností produktu je jeho tzv. "plná definovatelnost". Z uživatelského hlediska poskytuje sadu nástrojů, které si může organizace uživatelsky zcela přizpůsobit podle vlastních standardů reportingu a manažerského vyhodnocování. K dispozici tak může mít tabulkové vyjádření, grafy, nebo ukazatele na pracovní ploše (dashboard).

Obr. 2: Uživatelské rozhraní iGate
(Klikněte na obrázek pro zvětšení)

ABRA iGate je vhodná pro využití v těch organizacích, jejichž zaměstnanci rádi pracují s otevřenými systémy poskytujícími široké možnosti přizpůsobení. Je vysoce operativní z hlediska přístupu k datům dostupným z databází ERP systémů ABRA Gx. Hlavní předností portálu je především rychlá dostupnost těchto údajů z libovolného místa připojeného k internetu. Tyto zmíněné klady samozřejmě předpokládají, že uživatel bude dostatečně znalý na to, aby si dokázal zvolit vlastní manažerské nástroje a ty si dokázal uzpůsobit ke své práci. Pak lze iGate použít jako prezentační vrstvu pro všechny myslitelné techniky vícerozměrného řízení v reálném čase, které je podstatou manažerské činnosti.


01.10.2012 - Hana Klčová - četlo 22705 čtenářů.

[ Zpět ]


Tento článek ješte není ohodnocen.Hodnocení článku:
nejlepší [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] nejhorší
Verze pro tisk

Jméno
E-mail
Opište kód :    
Text
*)
   
Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: