Diskuze

InterSystems Ensemble v kvadrantu lídrů od Gartnera

Praha, Česká republika - 10. února 2009 - Společnost InterSystems Corporation dnes oznámila, že analytická firma Gartner zařadila ve svém hodnocení "Magic Quadrant for Application Infrastructure for SOA Composite Application Projects" platformu pro rychlou integraci a vývoj InterSystems Ensemble do kvadrantu lídrů.

Kompozitní aplikace mají v oblasti integrace aplikací a architektury orientované na služby (SOA) stále důležitější úlohu. Během posledních pěti let začaly organizace více využívat projekty kompozitních aplikací, které umožňují kombinovat technologie různé generace, jako např. aplikace architekturou SOA a starší aplikace, a slučovat je do aplikací nových. Podle firmy Gartner "kompozitní aplikace získaly významné postavení díky nástupu technologií SOA, Web 2.0 a SaaS (Software as a Service – software jako služba), od nichž se očekávalo zkrácení doby realizace projektů a snížení nákladů na vývoj aplikací".

InterSystems Ensemble je komplexní softwarová platforma. Používá se pro vývoj a integraci aplikací klíčových pro provoz podniku, umožňuje zhodnotit předchozí investice do softwaru pomocí kompozitních aplikací a lze s ní vytvořit podnikovou sběrnici služeb (Enterprise Service Bus) či implementovat architekturu orientovanou na služby (Service Oriented Architecture). Projekty založené na Ensemblu jsou nasazovány ve zdravotnických, komerčních a vládních organizacích po celém světě, aby řešily mnoho náročných integračních problémů v komunikačním standardu HL7. Ensemble je též součástí některých světově nejznámějších projektů pro vývoj národních registrů zdravotních záznamů.

Hodnotící kritéria pro zařazení do určitého kvadrantu zahrnují ucelenost koncepce (completeness of vision) a schopnost tuto koncepci realizovat (ability to execute). Zpráva společnosti Gartner uvádí: "Lídry v této oblasti trhu jsou dodavatelé, kteří nabízejí prověřenou a ucelenou řadu produktů zaměřených na kompozitní aplikace, mají širokou základnu převážně spokojených klientů využívajících jejich produkty pro podporu front-end a back-end kompozitních aplikací na všech úrovních, disponují dostatečnou základnou middlewaru pro komunikaci mezi aplikacemi či platformami, k němuž mohou dodávat své produkty orientované na kompozitní aplikace, a jsou prokazatelně schopni předjímat vývoj technologií a trhu a rozšiřovat svou nabídku o technologie umožňující vytváření kompozitních aplikací."

"Ensemble umožňuje průběžně zhodnocovat systémy, které jsou klíčové pro úspěch organizací ve veřejném i privátním sektoru," řekl Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování. "Náš neustálý růst – za rok 2008 více než 50 % – v prostředí trhu s integračními technologiemi, kde vládne silná konkurence, svědčí o pozitivním účinku, který implementace Ensemblu mají u našich zákazníků. Velmi nás těší, že společnost Gartner zařadila InterSystems do kvadrantu lídrů." Kompletní zprávu si můžete přečíst na InterSystems.com/MQ.

O společnosti InterSystems

InterSystems Corporation patří mezi světové lídry v oblasti softwarových technologií. Sídlí v Cambridge v americkém státu Massachusetts a má pobočky ve 22 zemích. InterSystems dodává inovativní produkty, které umožňují rychlý vývoj, implementaci a integraci podnikových aplikací. InterSystems Caché je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší a škálovatelnější aplikace. InterSystems Ensemble je platforma pro rychlou integraci a vývoj, která obohacuje aplikace o nové funkce a umožňuje jejich propojení. InterSystems HealthShare je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems DeepSee je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (Business Intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy.

InterSystems je hlavním světovým dodavatelem databázových a integračních technologií pro zdravotnické aplikace. Produkty InterSystems využívají tisíce velkých nemocnic a laboratoří, včetně všech 19 nejlepších amerických nemocnic podle hodnocení U. S. News and World Report. Více informací najdete na InterSystems.com.

O hodnocení Magic Quadrant

Hodnocení Magic Quadrant je chráněno autorským právem z roku 2008. Držitelem práv je společnost Gartner, Inc., a hodnocení může být použito pouze s jejím svolením. Magic Quadrant graficky znázorňuje situaci na trhu k určitému datu a pro určité časové období. Zobrazuje výsledky analýzy provedené společností Gartner, jak jednotliví prodejci splňují kritéria stanovená firmou Gartner pro dané odvětví trhu. Společnost Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt či službu, které jsou v hodnocení Magic Quadrant uvedeny, ani nedoporučuje uživatelům technologií vybírat si pouze dodavatele zařazené do kvadrantu lídrů (Leaders quadrant). Magic Quadrant je výzkumný nástroj, není zamýšlen jako návod k určitému jednání. Společnost Gartner neposkytuje v souvislosti s tímto výzkumem žádné záruky, výslovné ani předpokládané, jako např. záruky týkajících se prodejnosti či vhodnosti k určitému účelu.

i - Magic Quadrant for Application Infrastructure for SOA Composite Application Projects, 4Q08 Massimo Pezzini, Yefim V. Natis, Kimihiko Iijima, Daniel Sholler, Jess Thompson, Dale Vecchio. 19. prosince 2008.


10.03.2009 - Zuzana Záhorová - četlo 6971 čtenářů.

[ Zpět ]


Tento článek ješte není ohodnocen.Hodnocení článku:
nejlepší [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] nejhorší
Verze pro tisk

Jméno
E-mail
Opište kód :    
Text
*)
   
Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: