CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - Henkel spustil EDI komunikaci v oblasti Beauty Care Professi ... (24.05.2016)
  - Průzkum IFS: 93 procent firem vidí změnu jako příležitost ... (13.04.2016)
  - Oracle opět s horšími výsledky, cloudové služby na vzestupu ... (05.04.2016)
  - Společnost Vegum nasazuje IFS Aplikace 9 ... (12.02.2016)
  - Minerva Slovensko slaví 20 let na slovenském ERP trhu ... (02.02.2016)

Zveme vás na konferenci Národní strategie cloud computingu České republiky

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR, Vysokou školou ekonomickou v Praze a s podporou partnerů konference Cisco, IBM, KPMG, Microsoft a Oracle si Vás dovoluje pozvat na konferenci Národní strategie cloud computingu České republiky. ...(více)
10.04.2016 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Helios Easy pro mikropodnik poskytující ICT služby

Případová studie se zaměřuje na problematiku implementace ERP systému Helios Easy v ICT podniku, kde se tento systém stává součástí celopodnikového integrovaného řešení, propojujícího ERP a e-commerce systém. Tato případová studie současně specifikuje metodiku implementace ERP řešení s ohledem na integraci takového řešení do současných i nových ICT systémů podniku. Zohledňuje nejen problematiku implementace, integrace, ale i problematiku projektového managementu, analýzy rizik i bezpečnosti. Závěrem shrnuje přínosy z implementace Helios Easy....(více)
05.04.2016 - Martin Konečný - Studie

Podniky a informační technologie v roce 2015

Český statistický úřad vydal na sklonku roku 2015 publikaci o využívání informačních a komunikačních technologií v podnikatelském sektoru v ČR. Na základě této publikace nyní přinášíme výběr několika nejzajímavějších informací, najdete zde na rozdíl od vydané publikace údaje s mezinárodním srovnáním ČR a ostatních členských států EU. ...(více)
02.02.2016 - Martin Mana - Studie

Zveme vás na konferenci Schvalování ICT projektů a hodnocení jejich nákladů

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR a Vysokou školou ekonomickou v Praze a s podporou partnerů konference Microsoft a BDO IT si Vás dovoluje pozvat na konferenci Schvalování ICT projektů a hodnocení jejich nákladů v české veřejné správě....(více)
26.01.2016 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Jiří Hlavenka: Nejdůležitější je kritické myšlení

Jiří Hlavenka je významným českým podnikatelem a investorem v oblasti IT. Absolvoval VUT v Brně, stál u zrodu a rozvoje společností Computer Press, Vltava.cz, CP Online a NetDirect, aktivně působil jako novinář a autor mnoha knižních publikací. Dnes se zabývá především vyhledáváním investičních příležitostí a je spoluvlastníkem společností Skypicker.com a Fayn Telecommunications. Jiří Hlavenka nám poskytl exkluzivní rozhovor, v němž se mimo jiné dozvíte, proč je zajímavé studovat informační systémy a technologie, kam tento obor směřuje do budoucna a jaké uplatnění najdou jeho absolventi v praxi....(více)
17.01.2016 - Hana Klčová - Rozhovor

Zveme vás na konferenci Standardizace agend přenesené působnosti

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR a Vysokou školou ekonomickou v Praze a také s podporou partnerů konference CIEM, ATTN a ICONTIO si vás dovoluje pozvat na konferenci Standardizace agend přenesené působnosti a měření jejich výkonnosti. ...(více)
17.11.2015 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Výdaje na IT napříč vertikálami letos poklesnou o 3,5 %

Analytici společnosti Gartner očekávají, že v roce 2015 nejvíce poklesnou výdaje na IT ve státním sektoru, výrobě a těžbě surovin. Hlavní příčinou je především vývoj měnových kurzů....(více)
01.11.2015 - Hana Štamberková - Studie

Analýza nestrukturovaných dat jako nástroj získání konkurenční výhody

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze a Českou asociací manažerů informačních technologií (Cacio) a také s podporou partnerů konference Deloitte, FreeDivision, Hewlett Packard Enterprise a IBM si Vás dovoluje pozvat na seminář Analýza nestrukturovaných dat jako nástroj získání konkurenční výhody. ...(více)
27.10.2015 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Cloudové služby v regionu střední a východní Evropy

Podle nové studie trhu datových služeb, kterou publikovala společnost Gartner, vydávají velké podniky a organizace v regionu střední a východní Evropy (CEE) desetinu svých IT rozpočtů na služby datových center. ...(více)
08.09.2015 - Hana Štamberková - Studie

Zveme vás na konferenci Enterprise Architektura v české veřejné správě

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR a Vysokou školou ekonomickou v Praze vás zve na konferenci Enterprise Architektura v české veřejné správě. Partnery konference jsou společnosti Asseco, Autocont, IBM, KPMG a Rowan Legal. ...(více)
26.08.2015 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Využití verzovacího nástroje Versiondog ve společnosti Bosch Diesel

Studie pojednává o problematice uchovávání dat různých formátů a možnosti jejich opětovného použití. Je rozdělena na dvě části. První je věnována nástroji Versiondog obecně. Obsahuje popis hlavních funkcí a výhod, které tato aplikace poskytuje uživatelům. V druhé části je kladen důraz na využití ve společnosti Bosch Diesel....(více)
29.06.2015 - Vojtěch Hvězda, Tomáš Chmelka - Studie

Řízení zakázky od nabídky po fakturu v Helios Orange

Studie se zabývá řízením zakázky od jejího založení v informačním systému Helios Orange, přes vytvoření nabídky na danou zakázku, kontrolu skladových zásob, přípravu technologického postupu, odvedením výroby až po samotnou fakturaci. Studie byla realizována ve společnosti Safiral, která podniká v elektrotechnické výrobě. ...(více)
25.05.2015 - Stanislav Sehnal, Martin Weigel - Studie

SAP HANA: Technologie in-memory databázové platformy

Článek pojednává o technologických aspektech in-memory databázových platforem, konkrétně pak na příkladu produktu SAP HANA. Objasňuje hlavní rysy jeho funkčnosti a přináší detailní popis zpracování dat prostřednictvím in-memory technologií....(více)
15.04.2015 - Petr Svitálek - Článek

Issue Tracking System: Popis a využití připomínkovacího systému

Issue Tracking Systems (ITS) nebo-li připomínkovací systémy slouží ke sledování vývoje v řešení předem definovaného úkolu. Tento úkol se může týkat čehokoliv od běžných dotazů zákazníků až po odstraňování chyb či zpracování podrobných technických zpráv. Článek přináší základní popis takového softwarového produktu a ukázku jeho praktického využití. ...(více)
11.03.2015 - Lukáš Fuxa, Tomáš Šejna - Článek

Využití informačního systému Comes v akciové společnosti Hartmann-Rico

Případová studie pojednává o informačním systému Comes od žďárské společnosti Compas automatizace, a jeho použití v akciové společnosti Hartmann-Rico. V první části je popsán informační systém, jeho funkčnost a architektura včetně základních údajů o jeho producentovi. Ve druhé části jsou uvedeny údaje o Hartmann-Rico a.s., která patří mezi nejvýznačnější výrobce a distributory zdravotnických a hygienických výrobků v České republice. V rámci této části je nastíněno aktuální využití informačního systému Comes a též jeho plánované využití v reálném provozu....(více)
28.02.2015 - Tomáš Hanyk, Tomáš Vaněk - Studie

Podniky a informační technologie 2014

Český statistický úřad zveřejnil na svých webových stránkách jako hlavní výstup z dnešní tiskové konference Podniky a informační technologie publikaci nazvanou Využívání informačních a komunikačních technologií v podnikatelském sektoru 2014....(více)
16.01.2015 - Martin Mana - Studie

J. Rakušan: Pro úspěšné nasazení ERP systému je nutná fundovaná znalost procesů

Německá společnost Berghof Systeme je v Evropě proslulá vývojem softwarových řešení, která jsou orientována na zvýšení hospodárnosti výrobních procesů. Jde především o systémy adaptivní regulace, které využívají pokročilých metod a algoritmů z oblasti technické kybernetiky. Společnost působí také na českém trhu, a to prostřednictvím dceřiné firmy IS Berghof, jejímž jednatelem je Jiří Rakušan. A právě tato respektovaná osobnost české IT scény poskytla CVIS.CZ exkluzivní rozhovor, jehož znění vám nyní přinášíme. ...(více)
21.11.2014 - Petr Sodomka - Rozhovor

Zakázková produkce v elektrotechnickém průmyslu

Společnost Torola electronic byla založena v roce 1991. Od počátku je orientována na vlastní vývoj, prodej a servis elektronických zařízení. Zabývá se zakázkami pro velké výrobce i vývojem vlastních produktů, jako jsou např. taxametry. Svou produkci realizovala zpočátku kooperací s výrobními firmami, koncem 90. letech si ale pořídila nové technologie a prostory, což jí umožnilo realizovat vlastní výrobu, vyvinout další produkty a uspět s nimi na českém i evropském trhu. V případové studii vás seznámíme s genezí výběru a implementace nového informačního systému, který v současnosti již pomáhá zlepšovat hlavní ekonomické ukazatele firmy....(více)
04.11.2014 - Petr Sodomka - Studie

Zveme vás na konferenci Řízení informatiky v soukromém a veřejném sektoru

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) a ITSMF si vás dovolují pozvat na konferenci na téma "Řízení informatiky v soukromém a veřejném sektoru", která se koná 22. - 23. ledna 2015 v Top hotelu Praha....(více)
23.09.2014 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Business Intelligence - komplexní manažerské řešení

Společnost ORM, tradiční dodavatel BI řešení, IBM Česká republika a společnost AVNET si vás dovolují pozvat na seminář nazvaný Business Intelligence - komplexní manažerské řešení s využitím software IBM Cognos. Seminář se koná ve čtvrtek 9. 10. od 9.30 v hotelu Pavlov, v Pavlově u Mikulova, Klentnická 174....(více)
15.09.2014 - Miloš Hejč - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci IT pro finance

Dovolte, abychom vás pozvali na konferenci IT pro finance, která se koná 14. října, v pražském hotelu Olympik Tristar. Konference je zaměřena na prezentaci softwarových řešení pro řízení financí a sdílení znalostí z této oblasti pro finanční ředitele, IT ředitele a manažery a zástupce vrcholového managementu. ...(více)
14.09.2014 - Petr Kadlec - Pozvánka na akci

V příštích dvou letech porostou náklady na mobilní aplikace

Významným trendem současného podnikového IT je rychlý nárůst mobilních zařízení, z nichž se přistupuje k interním firemním systémům. Organizace potřebují nasazovat mobilní technologie jak kvůli zvýšení produktivity vlastních zaměstnanců, tak i kvůli lepšímu kontaktu se zákazníky. Výzkum sponzorovaný společností Oracle ukázal, že náklady na mobilní aplikace porostou v příštích dvou letech o více jak 50%. Dále bylo zjištěno, že hlavním problémem při nasazování mobilních technologií je a bude jejich zabezpečení a integrace s ostatními aplikacemi....(více)
19.08.2014 - Marta Lipovská - Studie

Standardizace procesů v Helios Green pro dodavatele dřevařských materiálů

Akciová společnost ASKO patří k nejvýznamnějším dodavatelům dřevařských materiálů v České republice. Poskytuje komplexní nabídku produktů a služeb tak, aby uspokojila všechny požadavky zákazníků v této oblasti a ti nemuseli hledat další dodavatele dřevařského sortimentu. ASKO již jedenáct let spolupracuje se společností Asseco Solutions, výrobcem informačních systémů Helios. Jak tato spolupráce dlouhodobě funguje a jaké přínosy společnosti ASKO z ní plynou, popisuje následující případová studie....(více)
13.08.2014 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Karat pro zpracovatele špičkových kovodělných výrobků

Společnost TVD - Technická výroba patří k lídrům v oblasti robotizované výroby kovodělných komponent, zejména pak rozvaděčových skříní. Špičkové výrobní technologie proto logicky doplňuje technologiemi informačními, a to s cílem jejich vzájemné integrace, která by vedla k efektivnějšímu řízení podniku jako celku. Následující případová studie popisuje zkušenosti z výběru a implementace informačního systému Karat a shrnuje dosažené přínosy z jeho používání....(více)
06.06.2014 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Odvádění výroby pomocí skladových operací v Helios Orange

Studie se zabývá sledováním ruční sériové výroby za pomocí skladového modulu informačního systému Helios Orange ve společnosti Nitto Denko Czech. Důvody pro implementaci sledování výrobních procesů v modulu skladového hospodářství jsou především ekonomické. Jedná se o podporu neziskového projektu, jehož hlavním cílem je udržení zaměstnanosti a šíření dobrého jména společnosti. Sledovaný výrobní proces je časově ohraničený, produkce bude probíhat po dobu tří let. Jako vstupní materiál slouží vyřazené polarizační filmy pro LCD televizory. Vyřazení takovýchto filmů probíhá z důvodů defektů z výroby či poškozením materiálu při přepravě. Takto vyřazený materiál byl původně likvidován, neměl jiné uplatnění, což přinášelo další náklady spojené s likvidací takovéhoto materiálu. Jeho zpracování pro neziskový projekt je tedy všestranně výhodné. Z výše uvedených důvodů nebylo možné pořídit k tomuto účelu výrobní modul. Pro sledování výrobních procesů a jejich následné zaúčtování, byl použit již vlastněný modul Oběh zboží....(více)
19.05.2014 - Michal Tauer - Studie

J. Šmarda: Budoucnost patří cloudovým řešením a talent managementu

Společnost Vema vyvíjí a dodává podnikové informační systémy již od roku 1990. Zaměřuje se na automatizaci a řízení lidských zdrojů, ekonomiky a logistiky v organizacích nejrůznějších typů a velikostí. Vema patří k průkopníkům v oblasti cloud computingu. Její řešení V4 Cloud, které rozvíjí již od roku 2005, je nejúspěšnější službou svého druhu na českém i slovenském trhu. Jaké jsou perspektivy cloudových řešení? Jaké další trendy se budou v oblasti podnikových informačních systémů prosazovat do budoucna? Na tyto i další otázky odpověděl v exkluzivním rozhovoru pro CVIS.CZ a časopis IT Systems Jaroslav Šmarda, místopředseda představenstva a ředitel obchodně-provozní divize společnosti....(více)
06.04.2014 - Petr Sodomka - Rozhovor

Měření ICT v kontextu digitální ekonomiky

Český statistický úřad zveřejnil v březnovém vydání svého časopisu Statistika&My několik statistických příspěvků o vybraných aspektech digitální ekonomiky. Články přinášejí odpovědi na tyto otázky: Kdo je u nás odborníkem na informační technologie? Jaké je finanční ohodnocení ICT odborníků? Jsou investice do ICT cestou k hospodářskému růstu? Jak se daří ČR ve vývozu ICT zboží?...(více)
04.04.2014 - Martin Mana - Studie

Trendy a jejich vliv na další vývoj českého ERP trhu

Centrum pro výzkum informačních systémů přináší každoročně velký přehled českého trhu s informačními systémy kategorie ERP. V našem letošním komentáři se zaměříme na aktuální trendy a jejich vliv na další vývoj českého ERP trhu. Podíváme se také, jaké výhody a nevýhody přinášejí nově prosazované informační technologie a obchodní modely, zejména pak pronájem podnikových aplikací v podobě cloudových řešení. Přitom využijeme naše dlouhodobé výsledky výzkumu z českých výrobních a obchodních podniků, případových studií a poradenských projektů. ...(více)
20.03.2014 - Petr Sodomka, Hana Klčová, Dagmar Šulová - Studie

Zveme vás na seminář Oracle BI – analytický a manažerský nástroj

Společnost Algotech ve spolupráci se společností Oracle Czech si Vás dovolují pozvat na odborný seminář "Oracle Business Intelligence – analytický a manažerský nástroj", který se uskuteční ve čtvrtek 6. března 2014 od 9.00 do 12.30 v Clarion Congress Hotelu, Jeremenkova 36, Olomouc. ...(více)
27.02.2014 - Alexandr Pomazal - Pozvánka na akci

ERP tuning: Generování přínosů z libovolného ERP systému

Plánování na jakékoli úrovni je ve výrobním podniku královskou disciplínou, která zásadním způsobem ovlivňuje jak spokojenost zákazníka, tak i vynaložené úsilí, náklady a v neposlední řadě i existenci firmy. Následující článek přináší charakteristiku možností systému adaptivní regulace, který v rámci softwarové aplikace pod názvem Adaptive Manufacturing Control dodává na českém trhu společnost IS Berghof....(více)
26.01.2014 - Milan Hruška - Článek

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec
 • Odběr novinek
 • Archiv:
 • Partnerství CVIS:


 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. Helios Easy pro mikropodnik poskytující ICT služby
  2. Zveme vás na konferenci Národní strategie cloud computingu České republiky
  3. Oracle opět s horšími výsledky, cloudové služby na vzestupu
  4. Průzkum IFS: 93 procent firem vidí změnu jako příležitost
  5. Henkel spustil EDI komunikaci v oblasti Beauty Care Professional
 • Generální partner:


 •  
 • Hlavní partner pro HR:


 •  
 • Partner:


 •  
 • SystemOnLine.cz:

 • Přehledy informačních systémů 

  ERP systémy
   

  Plánování a řízení výroby
   

 • Inzerce:


 •  

   

   

   
 • ČSSI
 • SSSI
 • VUT v Brně
 • Systemonline.cz
 • Výzkum a vývoj v ČR
 • ICT unie
 • Cacio
 • Živě
 • Lupa
 • AKA-MONITOR
 • Jiko Blog
 • Databázový svět
 • destinationCRM.com
 • MyCustomer.com
 • ZDNet
 • Nucleus Research
 • ComputerWeekly.com
 • IDC
 • Gartner
 • Deloitte
 • Accenture
 • Capgemini
 • CIO
 • Forrester Research
 • Aberdeen Group