CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - V roce 2025 bude každé připojené autonomní vozidlo generovat ... (01.08.2018)
  - Společnost ICZ posiluje své působení v oblasti informačních systémů ... (17.07.2018)
  - Skladový systém Lokia WMS jako skladová nadstavba Microsoft Dynamics ... (05.07.2018)
  - Infor ohlásil nová finanční API rozhraní pro potřeby digitální ... (01.06.2018)
  - Robot UR10 umožnil zvýšit efektivitu výroby ve společnosti S ... (15.05.2018)

S moderním ERP systémem na české průmyslové nebe

Případová studie shrnuje zkušenosti z implementace ERP systému ve společnosti Beneš a Lát. Tato akciová společnost má dlouholetou tradicí ve slévárenství a v současnosti představuje skutečný symbol úspěchu a prosperity. Základní pilíře jejího rozvoje jsou založeny na propojení historických kořenů, progresivního stylu řízení a moderních informačních technologií. Od roku 2005 společnost využívá informační systém Karat. Více jak tříleté zkušenosti ukazují, že ani elitní výrobní podnik se nemusí obávat softwaru a služeb od tuzemského producenta, ba dokonce: může pro něj představovat významnou oporu při efektivním růstu v silně konkurenčním prostředí....(více)
17.04.2008 - Hana Klčová - Studie - 1 komentář.

Zveme vás s U&SLUNO na veletrh logistiky

Společnost U&SLUNO vás srdečně zve na praktickou ukázku systému řízení skladových operací s pomocí moderní hlasové technologie. Prezentace se uskuteční v rámci doprovodného programu veletrhu For Logistic, 1. mezinárodního veletrhu dopravy, logistiky, skladování a manipulace. ...(více)
10.04.2008 - Olga Vomáčková - Pozvánka na akci

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2008

Ve dnech 14. a 15. dubna se na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční mezinárodní konference Svět informačních systémů 2008. Během obou jednacích dnů vystoupí významní hosté z podnikatelské i akademické sféry. Následující představení některých z nich přijměte jako naši srdečnou pozvánku na konferenci. ...(více)
31.03.2008 - Hana Klčová - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Kompas2

Společnost PC HELP si Vás dovoluje pozvat na seminář určený pro vedoucí a pracovníky personálních a mzdových útvarů. Seminář má název: "Řízení Vašich zaměstnanců jednoduše a z jednoho místa. Víme jak." ...(více)
30.03.2008 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Dotace z Evropské unie na dosah

Jste mimopražská obchodní nebo výrobní společnost? Nebo patříte k dodavatelům ICT produktů a služeb? Pak máte jedinečnou šanci ucházet se o podporu ze strukturálních fondů Evropské unie pro vaše podnikání. Následující článek přináší základní charakteristiky a cíle dvou klíčových programů nazvaných ICT a strategické služby a ICT v podnicích. Podrobnější informace a individuální konzultace k těmto programům můžete získat jako účastníci mezinárodní konference Svět informačních systémů 2008, která se koná 14. - 15. dubna ve Zlíně, a to přímo od garantů obou programů z agentury CzechInvest....(více)
25.03.2008 - Ondřej Beránek, Pavel Štěrba - Článek

Zveme vás na seminář ITS - AROP

Společnost MIKROS ve spolupráci se společnostmi ARSIQA system a IT SYSTEMS pořádá seminář ITS-AROP, na kterém představí Informační systém WAM AS/3 - řešení pro výrobní podniky a nástroj pro reporty a analýzy Oracle Business Intelligence. ...(více)
23.03.2008 - Radim Lhoták - Pozvánka na akci

Zveme vás na workshop IFS Aplikace

Společnost ALTEC zve své zákazníky na workshop IFS Aplikace: "Neshodné výrobky". Workshop se koná při příležitosti nabídky nové komponenty, která je výsledkem zobecnění požadavků, které byly s řadou odborníků projednávány v minulosti. Nová komponenta pokrývá většinu standardních potřeb, se kterými se lze v této oblasti setkat....(více)
22.03.2008 - Romana Lárová - Pozvánka na akci

Podniky v Evropě ohrožují své vztahy se zákazníky

Evropské firmy musí jednoznačně inteligentněji používat informace, aby splnily očekávání veřejnosti. Tento závěr přinesl průzkum zadaný společností Oracle agentuře DLC Research, v němž bylo dotazováno 1 500 zákazníků a 250 manažerů kontaktních center ve Velké Británii, Francii, Německu, Nizozemí, Belgii, Lucembursku, Švédsku a Dánsku. Průzkum odhalil obrovskou propast mezi očekáváním zákazníků ohledně poskytovaných služeb a tím, jak jsou firmy vybaveny tato očekávání plnit....(více)
14.03.2008 - Kamil Pittner - Studie

Jaký bude Svět informačních systémů 2008?

Dovolte, abychom vás pozvali na mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2008, která se bude konat ve dnech 14. a 15. dubna, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V této pozvánce, která zahajuje oficiální online registraci účastníků, naleznete kompletní informace o programu pátého ročníku konference. ...(více)
09.03.2008 - Roman Bobák, Petr Sodomka - Pozvánka na akci - 2 komentáře.

Zveme vás na seminář společnosti Melzer

Přijměte pozvánku na odborný seminář společnosti Melzer s názvem "Jak vybrat a úspěšně naimplementovat informační systém". Seminář je určen především pro vedoucí pracovníky, kteří stojí před rozhodnutím o pořízení či změně informačního systému. ...(více)
07.03.2008 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Zveme vás na roadshow společnosti Exact Software

Dovolte, abychom vás pozvali na Empowers Roadshow 2008 společnosti Exact Software, která se bude věnovat představení nových řešení a strategie společnosti. Roadshow se uskuteční v průběhu března a dubna v sedmi městech České a Slovenské republiky. Bližší informace naleznete v pozvánce na stránkách www.cvis.cz....(více)
01.03.2008 - Tereza Tomanová - Pozvánka na akci

Zveme vás na roadshow Oracle Database 11g

Dovolte, abychom vás pozvali na roadshow Oracle Database 11g, které pro vás pořádá společnost Oracle Czech v koprodukci s Fakultou managementu a ekonomiky, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Akce se koná dne 26. února, v prostorách Auly Academia Centra. ...(více)
11.02.2008 - Vendlula Fleissigová - Pozvánka na akci

Zveme vás na workshop k řešení Exact Event Manager

Dovolte, abychom vás pozvali na snídani spojenou s komorním workshopem, který bude věnován představení nového produktu z portfolia společnosti Exact Software - řešení Exact Event Manager, určeného pro hlášení událostí....(více)
03.02.2008 - Tereza Tomanová - Pozvánka na akci

Zveme vás na workshop: Controlling prakticky s podporou MIS

Zveme vás na odborný workshop "Controlling prakticky s podporou MIS". Workshop je určen pracovnikům z oblasti controllingu, podnikovych financí a strategického plánování....(více)
30.01.2008 - Zuzana Chovanová - Pozvánka na akci

Money S5: Kvalitativní skok pro malé a středně velké podniky

Třetí díl seriálu Informační systémy pro české podniky věnujeme představení technologicky zcela nové verze podnikového informačního systému Money S5, jehož doménou je řízení ekonomických a logistických procesů firmy. Zaměříme se především na popis klíčových funkcionalit, které najdou uplatnění zejména v maloobchodních, velkoobchodních a servisních organizacích. Na konkrétních příkladech si ukážeme novinky zakomponované v tomto systému, které ocení jak běžní uživatelé, tak jeho správci....(více)
14.01.2008 - Hana Klčová - Seriál - 1 komentář.

Svět informačních systémů 2008: první oznámení

Dovolte, abychom vás pozvali na 5. ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2008. Chcete-li publikovat ve sborníku, zašlete nám své příspěvky do 8. února 2008 k posouzení programovým výborem. Chcete-li se konference zúčastnit, poznamenejte si termín jejího konání 14. - 15. dubna, kdy se s Vámi rádi setkáme u nás ve Zlíně, na Univerzitě Tomáše Bati....(více)
08.01.2008 - Roman Bobák, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Aktuální trendy vývoje českého ERP trhu (závěrečná část)

Ve druhé, závěrečné části přinášíme některé vybrané výsledky výzkumu českého ERP trhu a nabízíme přehled obsahu celé studie. Kolektivní členové a partneři Centra pro výzkum informačních systémů najdou plné znění studie včetně tří podrobných přehledových tabulek s nabídkou ERP systémů a doprovodných služeb na českém trhu ke stažení po přihlášení do vnitřní sekce www.cvis.cz. Získat tuto studii mohou i nečlenové. Pro bližší informace o podmínkách pište na e-mailovou adresu info@cvis.cz....(více)
30.12.2007 - Petr Sodomka - Studie

Aktuální trendy vývoje českého ERP trhu (1. část)

V závěru roku 2007 přinášíme našim čtenářům poslední analytickou studii nazvanou Aktuální trendy vývoje českého ERP trhu. Tato studie shrnuje všechny důležité výsledky z výzkumu českého ERP trhu, které CVIS provedl v letech 2006 a 2007. Na celkem 40 stranách textu rozděleného do 27 kapitol a doplněného 20 grafy najdete komplexní hodnocení nabídky českého ERP trhu, včetně odhadu tržních podílů, charakteristiky obchodních modelů, hodnocení nabídky trhu pro průmyslové podniky, malé a středně velké firmy, komplexního přehledu poskytovaných oborových řešení, charakteristiky cenových aspektů, predikce hlavních trendů vývoje a analýzy servisních služeb nabízeným k ERP systémům. ...(více)
25.12.2007 - Petr Sodomka - Studie

Zveme vás na přednášku: Kam kráčí Business Intelligence?

Dovolte, abychom pozvali na odbornou přednášku nazvanou Kam kráčí Business Intelligence, kterou povede Ing. Josef Krejčí ze společnosti Oracle, přední český expert na problematiku BI. Přednáška se koná 13. prosince na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Srdečně zváni jsou všichni zájemci z podnikové praxe a akademické sféry. Pracovníci členských a partnerských organizací CVIS-ČSSI se mohou této přednášky zúčastnit zcela zdarma. ...(více)
07.12.2007 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Změny a očekávání na světovém trhu Business Intelligence

Po akvizici Hyperion Solutions společností Oracle a ohlášeném odkoupení Business Objects společností SAP, představuje prodej kanadské společnosti Cognos do vlastnictví IBM již třetí významnou změnu na světovém trhu Business Intelligence v letošním roce. Rozhodli jsme se proto doplnit naši nedávno vydanou studii nazvanou Aktuální trendy vývoje na českém trhu Business Intelligence o komentář k těmto změnám, porovnat produktová portfolia, silné a slabé stránky hlavních hráčů na světovém trhu....(více)
22.11.2007 - Petr Sodomka - Článek - 1 komentář.

Trendy v oblasti vyspělých databázových technologií

Dovolte, abychom pozvali na odbornou přednášku nazvanou Trendy v oblasti vyspělých databázových technologií. Přednáška se koná 22. listopadu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Srdečně zváni jsou všichni zájemci z podnikové praxe a akademické sféry. Pracovníci členských a partnerských organizací CVIS-ČSSI se mohou této přednášky zúčastnit zcela zdarma. ...(více)
18.11.2007 - Hana Klčová - Pozvánka na akci

Aktuální trendy vývoje českého trhu Business Intelligence (závěrečná část)

Český trh s aplikacemi Business Intelligence je, podobně jako světový trh, široký a nepřehledný jak co do počtu, tak i typů dostupných produktů a technologií. Druhou, závěrečnou část studie jsme proto věnovali charakteristice trhu, přehledu nabízených BI platforem a dílčích komponent využívaných při tvorbě manažerských informačních systémů. V této části studie rovněž uvádíme a komentujeme výsledky výzkumu českého BI trhu, částečně již uveřejněné v knize Informační systémy v podnikové praxi z roku 2006, které jsme aktualizovali na základě šetření provedených v letošním roce....(více)
06.11.2007 - Petr Sodomka - Studie

Zveme vás na Databázový svět 2007

Letošní ročník nejvýznamnější české, čistě databázové konference se bude konat ve čtvrtek 29. listopadu 2007 na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Nosné téma v pořadí již pátého ročníku Databázového světa zní: Data jsou důležitá, informace důležitější. Dnes vám přinášíme definitivní podobu programu a samozřejmě také možnost registrace. Stejně jako v předchozích letech, tak i letos bude pro registrované účastníky vše zcela zdarma....(více)
01.11.2007 - Marek Kocan, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Hlasujte v soutěži Databázový produkt roku 2007

Dovolte, abychom vám oznámili, že počínaje dnem 29. 10. můžete hlasovat ve čtenářské části soutěže Databázový produkt roku 2007. V sedmém ročníku můžete vybírat mezi sedmi produkty - zastoupeny jsou zahraniční i jedna česká platforma. Hodnocenou oblastí je podpora zpracování nestrukturovaných dat. Čtenářské hlasování probíhá až do půlnoci, 11. listopadu. ...(více)
30.10.2007 - Marek Kocan - Pozvánka na akci

Aktuální trendy vývoje českého trhu Business Intelligence (1. část)

Centrum pro výzkum informačních systémů se analýze českého trhu Business Intelligence věnuje již od roku 2002. Studie Aktuální trendy vývoje českého trhu Business Intelligence, přináší ve své první části odpověď na otázku, jak by měl vypadat moderní manažerský informační systém a jaké přínosy by měl poskytnout svým uživatelům. Ve druhé části nabídne souhrn hlavních výsledků výzkumu českého BI trhu aktualizovaných na základě šetření provedených v letošním roce. Kolektivní členové a partneři Centra pro výzkum informačních systémů získají plné znění studie včetně přehledové tabulky s BI platformami a vybranými obchodními BI řešeními na českém trhu....(více)
28.10.2007 - Petr Sodomka - Studie - 4 komentáře.

Zveme vás na Firebird Developers´ Day 2007

Databázový svět vás zve na jednodenní konferenci věnovanou problematice vývoje databázových aplikací za využití databázové platformy Firebird. Firebird Developers' Day 2007 se uskuteční v Praze první listopadový den. ...(více)
12.10.2007 - Marek Kocan - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Správné CRM = správně řízené vztahy

Společnost LLP Prague si vás dovoluje pozvat na seminář nazvaný Správné CRM = správně řízené vztahy. Na semináři bude představeno CRM řešení Pivotal a jeho moduly pro obchod, marketing, servis a partner management. Na praktických ukázkách budou prezentovány možnosti a přínosy mezinárodně uznávaného CRM řešení Pivotal, které mohou i vás inspirovat při hledání vhodného řešení pro řízení vztahů nejen se zákazníky, ale také s partnery. ...(více)
11.10.2007 - Štěpánka Režňáková - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Společenská odpovědnost firem

Česká manažerská asociace a Svaz průmyslu a dopravy ČR vás srdečně zvou na 4. celostátní konferenci pod názvem Společenská odpovědnost firem. ...(více)
09.10.2007 - Rastislav Lukovič - Pozvánka na akci

Zveme vás na odborné semináře společnosti Melzer

Dovolte, abychom vás pozvali na dva odborné semináře společnosti Melzer, a to na téma: Jak vybrat a úspěšně naimplementovat informační systém a Efektivní řízení výrobního procesu pomocí informačního systému....(více)
18.09.2007 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Karat Živě 2007

Společnost Karat Software si vás dovoluje pozvat na 10. ročník konference Karat Živě, která se bude konat v Olomouci 4. října a následně v Praze 10. října....(více)
13.09.2007 - Jiří Vinklárek - Pozvánka na akci

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: