CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - V roce 2025 bude každé připojené autonomní vozidlo generovat ... (01.08.2018)
  - Společnost ICZ posiluje své působení v oblasti informačních systémů ... (17.07.2018)
  - Skladový systém Lokia WMS jako skladová nadstavba Microsoft Dynamics ... (05.07.2018)
  - Infor ohlásil nová finanční API rozhraní pro potřeby digitální ... (01.06.2018)
  - Robot UR10 umožnil zvýšit efektivitu výroby ve společnosti S ... (15.05.2018)

Helios Orange u největšího výrobce garážových vrat

Společnost LOMAX & Co byla založena v roce 1992. U jejího zrodu stál jediný majitel, který ji přivedl až na samý vrchol v oboru podnikání. Společnost je dnes největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet, plotů a bran v České republice. Značka LOMAX se stala synonymem pro bezpečnost, robustnost a dlouhou životnost. Jak se společnosti podařilo úspěšně vybrat a zprovoznit informační systém, který pro ni splňuje stejné vlastnosti, si můžete přečíst v následující případové studii....(více)
30.07.2013 - Hana Klčová - Studie

Řízení nákupu ve výrobních podnicích

Ke konci roku 2011 uzavřelo Centrum pro výzkum informačních systémů 2. část rozsáhlého kvalitativního šetření nazvaného Výzkum stavu a požadavků na IS/ICT ve výrobních podnicích ČR. Jeho cílem bylo analyzovat vybrané podnikové oblasti z hlediska využití informačních systémů a technologií a definování trendů. Jedním z hlavních témat tohoto šetření bylo ověřit dosavadní poznatky z oblasti automatizace procesu řízení nákupu jako klíčové součásti všech cyklů dodavatelského řetězce. Souhrn těch nejdůležitějších faktů si můžete přečíst v následujícím článku....(více)
13.06.2013 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Článek

Zveme vás na konferenci Měření nákladů, výkonnosti a kvality služeb VS

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s pracovním výborem NERV pro KPI ve VS, se Sdružením tajemníků městských a obecních úřadů ČR a s ICT Unií, s podporou partnerů konference Arbes Technologies, IBM, Microsoft a SAP a za podpory mediálního partnera Management Mania vás zve na konferenci Měření nákladů, výkonnosti a kvality služeb veřejné správy....(více)
06.05.2013 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Trendy automobilové logistiky 2013

Společnost Aimtec pod záštitou Sdružení automobilového průmyslu a organizace Odette vás zve na konferenci Trendy automobilové logistiky, která běží již 14. rokem. Jedná se o největší akci, na které se setkávají lidé z oblasti automobilové logistiky a výroby. Potkáte se s odborníky, specialisty, dobrodruhy....(více)
29.04.2013 - Petra Troblová - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Adaptivní pokročilé plánování a jeho přínosy

Společnost IS Berghof a Okresní hospodářská komora Olomouc si vás dovoluje srdečně pozvat na odborný seminář věnovaný přínosům v ekonomice výroby a logistiky s využitím adaptivního pokročilého plánování, který se uskuteční dne 18. 4. 2013, v Olomouci....(více)
04.04.2013 - Milan Hruška - Pozvánka na akci

M. Bok: Pro nastupující generaci bude využívání cloudových řešení automatické

ABRA Software patří k nejvýznamnějším producentům podnikových informačních systémů na českém trhu. Jak se společnosti dařilo v posledním roce, jak se proměňuje její zákaznické portfolio a jaké vidí hlavní dlouhodobé trendy v oblasti ICT? Na tyto a další otázky nám v exkluzivním rozhovoru odpovídal Martin Bok, obchodní ředitel a člen představenstva společnosti....(více)
14.02.2013 - Hana Klčová - Rozhovor

Lidé jako kritický faktor úspěchu IT projektu

Stejně jako v jiných podnikových oblastech, tak i při realizaci IT projektů představují nejslabší článek lidé. Jsou totiž omylní, nepozorní, vnášejí do racionální projektové činnosti emoce nebo špatně chápou prezentovaná fakta. Lidé vstupují do IT projektu již před jeho faktickým zahájením, dále pak samozřejmě ve fázi implementace, ostrého provozu a následné podpory. Jednotlivé etapy ovlivňují různé skupiny pracovníků, přičemž jejich vlivy se navzájem překrývají. Jak uřídit proces změny a jaké modely lze při tom využít jsou dvě klíčové otázky, na něž vám odpovíme v následujícím článku....(více)
23.01.2013 - Petr Sodomka - Článek

Eva Konečná: S informačním systémem můžeme efektivněji poskytovat zdravotní péči

Masarykův onkologický ústav v Brně je jedinečné pracoviště svého druhu v České republice. V tomto špičkovém zdravotnickém zařízení s nadregionální působností jsou soustředěny všechny medicínské obory zajišťující komplexní onkologickou péči, kterou za rok ambulantně využije 190 000 lidí a více než 8 000 osob jako hospitalizovaní pacienti. Jakou roli hrají při zajišťování specializované zdravotní péče informační systémy a jak se jejich nasazení uplatnilo v oblasti řízení lidských zdrojů? Na tyto i další otázky odpoví v následujícím rozhovoru paní Eva Konečná, vedoucí Oddělení informatiky tohoto specializovaného onkologického centra....(více)
20.12.2012 - Petr Sodomka - Rozhovor

Helios Orange řídí výrobu technické keramiky pro celý svět

Společnost Lanik byla založena v roce 1991 a po celou dobu svého působení se zabývá výrobou technické keramiky pro slévárenský a metalurgický průmysl. Patří k firmám s výhradně tuzemskými vlastníky, které za posledních dvacet let pozvolna, ale stabilně rostly a dnes tvoří páteř tuzemské ekonomiky. Stejným principem založeným na inkrementálních inovacích se společnost řídí i při rozvoji IS/ICT. Následující případová studie popisuje postupné budování ERP systému a jeho rozšiřování do dalších podnikových oblastí s jediným cílem: zlepšovat hodnototvorné, podpůrné i rozhodovací procesy tak, aby bylo možné dlouhodobě udržet konkurenceschopnost firmy na tuzemském i zahraničním trhu....(více)
01.12.2012 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Český ERP trh zrychlil růst, v segmentu SME přibylo 2 000 projektů

Centrum pro výzkum informačních systémů (CVIS) provádí hodnocení českého ERP trhu již od roku 2000. Čtenářům CVIS.CZ i dalších odborných periodik pravidelně přinášíme přehled o jeho aktuálním vývoji i dlouhodobých trendech. Nedílnou součástí našeho komentáře se již tradičně stala analýza tržních podílů ve sledovaných segmentech. Nejinak tomu bude i v následujícím článku, který přináší shrnutí všeho podstatného, co se událo v oblasti podnikových informačních systémů kategorie ERP za uplynulý rok....(více)
15.11.2012 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Zveme vás na Oracle Day 2012

Oracle Day 2012, největší setkání odborníků, zákazníků a partnerů Oracle, letos proběhne 6. listopadu v pražském hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Účastníci budou mít možnost seznámit se s aktuálními novinkami a trendy v oblasti podnikového softwaru a hardwaru včetně oznámení z konference Oracle OpenWorld, která se konala v září v americkém San Francisku....(více)
22.10.2012 - Kamil Pittner - Pozvánka na akci

Zveme vás na setkání uživatelů IFS Aplikací

Společnost IFS Czech si dovoluje srdečně pozvat zájemce na tradiční Setkání uživatelů IFS Aplikací, které se uskuteční 30. - 31. října 2012 v Hotelu SKI Nové Město na Moravě. ...(více)
03.10.2012 - Eva Říčařová - Pozvánka na akci

Developerské projekty vyžadují vyspělé ERP řešení

Skupina Crestyl působí na českém trhu již od roku 1996. Za tu dobu se propracovala mezi vedoucí společnosti věnující se výstavbě, prodeji a pronájmu rezidenčních i komerčních objektů. Dynamický rozvoj významného developera si postupem času vyžádal pořízení a nasazení ERP systému, který dokáže pokrýt jeho specifické požadavky. Následující případová studie popisuje, jak se společnost vypořádala s realizací tohoto, pro ni netypického IT projektu a jaké zkušenosti načerpali její odpovědní pracovníci z výběru, implementace a provozu vyspělého ERP systému s připraveným oborovým řešením pro developery. ...(více)
02.10.2012 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

ABRA iGate: Portálové řešení pro uživatele BI aplikací

Na podzim roku 2011 představila společnost ABRA Software několik zajímavých technologických novinek pro uživatele informačních systémů této značky. Jednou z nich bylo i portálové řešení iGate. V následujícím článku si představíme jeho hlavní vlastnosti a přínosy, které může nabídnout v oblasti aplikací Business Intelligence. ...(více)
01.10.2012 - Hana Klčová - Článek

P. Kuželík: Systémy řízených skladů budujeme na základě zkušeností z praxe

Systémy řízených skladů nepatří mezi široce používané IS/ICT. Nacházejí uplatnění především u těch organizací, které potřebují znát přesnou dispozici svých zásob a efektivněji nakládat s jejich zpracováním a distribucí. Jaký je rozdíl mezi systémem řízených skladů a běžnou správou skladového hospodářství tak, jak ji obvykle poskytují ERP systémy? Jaké přínosy můžeme od těchto řešení očekávat? Tyto a další otázky zodpověděl v exkluzívním rozhovoru pro CVIS.CZ Petr Kuželík, dlouholetý specialista společnosti Aimtec na oblast logistiky a skladového hospodářství....(více)
19.09.2012 - Petr Sodomka - Rozhovor

Komplexní telekomunikační služby a jejich integrace v českém ERP systému

Společnost Casablanca INT působí na telekomunikačním a IT trhu více jak 16 let, a to jako ryze česká firma bez účasti zahraničního kapitálu. Za tu dobu se propracovala mezi nejvýznamnější telekomunikační poskytovatele v České republice. Následující případová studie popisuje projekt výběru a implementace ERP systému, který Casablanca INT použila jako páteřní softwarovou infrastrukturu pro zpracování každodenních rutinních agend a integraci specifických řešení nezbytných pro fungování v oblasti telekomunikačních a IT služeb. ...(více)
04.09.2012 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Zveme vás na odbornou konferenci HR Mission

Společnost KS - program vás srdečně zve na odbornou konferenci s názvem HR Mission (is possible). Předmětem jednotlivých přednášek a workshopů bude podpora vzdělávání a rozvoje zaměstnanců, Business Proces Management, EFQM, personální a mzdové poradenství, agenturní zaměstnávání, informační systémy, sledování výkonu, outsourcing mezd, personalistiky, IT a služeb a další témata....(více)
03.09.2012 - Adam Krytinář - Pozvánka na akci

Procesy v dodavatelském řetězci

Jedním z důležitých předpokladů podnikatelského úspěchu v podmínkách globální ekonomiky je schopnost řídit firmu a ovlivňovat její pozici v síťové struktuře dodavatelsko-odběratelských vztahů. Manažeři tak musí dobře zvládat nejen interní procesy, ale také procesy externí, nad nimiž z principu nemají plnou kontrolu. V následujícím článku si představíme ty z nich, které se nacházejí mezi podnikem a jeho dodavateli a zodpovíme nejdůležitější otázky týkající se jejich fungování a vlastností, které musí respektovat návrh dodavatelského řetězce. ...(více)
11.08.2012 - Hana Klčová - Článek

Mezinárodní komoditní obchody s podporou českého ERP systému

Akciová společnost Metalimex patří mezi nejvýznamnější podniky svého druhu v České republice. V současné podobě působí od roku 1989, přičemž její založení se datuje až do roku 1948, kdy byla zřízena vyhláškou ministerstva obchodu. Metalimex se zabývá mezinárodním obchodem s barevnými kovy, jejich polotovary, odpady a uhlím. V posledních třech letech dosahuje výrazných hospodářských úspěchů, a to jak z hlediska objemu zobchodovaných surovin, tak i tržeb, zisku a dalších finančních ukazatelů. Následující případová studie popisuje, jak společnost přistoupila k výměně informačního systému, proč nakonec zvolila řešení od tuzemského výrobce a jak jí tento nový ERP systém pomáhá řídit každodenní rutinní agendu, bez níž by nemohla uskutečňovat to podstatné - mezinárodní komoditní obchody....(více)
10.08.2012 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Studie

Aktuální trendy trhu s informačními systémy pro malé a střední podniky

Malé a střední podniky patří k nejvýznamnějším segmentům české ekonomiky. Dle údajů Českého statistického úřadu tvoří 99,85 % všech subjektů podnikajících v ČR. Zajišťují pracovní místa pro více jak 60 % z celkového počtu zaměstnanců a podílejí se na tvorbě přibližně třetiny hrubého domácího produktu. Do zahraničí vyvážejí asi polovinu veškerého zboží a služeb. Není proto divu, že představují klíčový segment pro dodávky informačních systémů a technologií, a to velmi široký a pestrý. Jaké možnosti malým a středním podnikům nabízí český IS/ICT trh? Co je při pořizování a provozu ERP systémů omezuje? Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti? Na tyto i další otázky vám odpovíme v následujícím článku. ...(více)
20.07.2012 - Petr Sodomka - Článek

Průmyslové armatury jako komplexní služba v Helios Green

Společnost LDM se již déle jak 20 let zabývá vývojem, produkcí a servisem průmyslových armatur. Vyrábí především regulační a pojistné ventily, tedy konstrukční prvky, bez nichž se neobejde žádné potrubí. V České Třebové, kde společnost sídlí, má výroba armatur více jak stoletou tradici. Následující případová studie popisuje, jak se tento prestižní strojírenský podnik vypořádal s výběrem a implementací informačního systému a jaké přínosy a zkušenosti získal z jeho užívání....(více)
01.06.2012 - Petr Sodomka - Studie

Zveme vás na Fórum Inspirace – konference s myšlenkou

Společnost ABRA Software představuje novou neziskovou konferenci s názvem Fórum Inspirace, jejímž cílem je sdílení zkušeností a znalostí mezi podnikateli a také podpora studentů. ...(více)
28.05.2012 - Alice Habartová - Pozvánka na akci

Zveme vás na Business Intelligence Fórum 2012

Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) ve spolupráci s katedrou informačních technologií VŠE v Praze a s podporou partnerů semináře: Aquasoft, IBM Česká republika,KPMG Česká republika, SAP ČR si Vás dovoluje pozvat na seminař na téma Business Intelligence Fórum 2012. ...(více)
21.05.2012 - Hana Hůrková - Pozvánka na akci

Zveme vás na Symposium InterSystems 2012

Toto atraktivní setkání každoročně pořádáme, abychom celé komunitě InterSystems pomohli dosahovat špičkových výkonů. Pokud vytváříte převratné aplikace s InterSystems Caché, InterSystems Ensemble a InterSystems DeepSee, nebo pokud pracujete na propojeném zdravotnictví s InterSystems HealthShare či InterSystems TrakCare, pak si nenechte ujít příležitost k setkání s kolegy a s vedením InterSystems....(více)
06.05.2012 - Iveta Přidalová - Pozvánka na akci

Oborová a procesní řešení v ERP systémech

Často se v posledních letech mluví a píše o oborových řešeních. Mnoho ERP dodavatelů je používá v rámci konkurenčního boje jako vějičku na zákazníky. V řadě případů jde ale jen o marketingové proklamace, za nimiž nestojí kvalitní produkt, který by bylo možné skutečně nazvat jako oborové nebo procesní řešení. V následujícím článku si popíšeme, jak správně obě kategorie definovat a představíme si několik typických příkladů. ...(více)
25.04.2012 - Petr Sodomka - Článek

Zveme vás na Trendy automobilové logistiky 2012

Společnost Aimtec Vás zve na 13. ročník tradiční konference Trendy automobilové logistiky 2012....(více)
11.04.2012 - Petra Troblová - Pozvánka na akci

Nepřekonatelný servis v režii Helios Green

Akciová společnost Pražské služby je dlouholetým zpracovatelem komunálního odpadu. Zabývá se také čištěním komunikací a silničářskými činnostmi, které zajišťuje po celé České republice. Následující případová studie popisuje, jak se této společnosti daří budovat podnikový informační systém a jaké přínosy jí plynou z dlouhodobého vztahu s největším tuzemským ERP producentem....(více)
21.03.2012 - Hana Klčová - Studie

Plánování a řízení dodavatelského řetězce

Úspěšnost podnikání v dodavatelském řetězci je závislá zejména na schopnosti efektivně reagovat na vývoj poptávky, a tedy plnit termíny a kvalitativní parametry dodávek. Je-li firma jeho podřízenou součástí, jako jsou např. subdodavatelé automobilového průmyslu, pak jí může napomoci nasazení APS systému využívajícího metod TOC a DBR. V následujícím článku vás seznámíme s metodami a přístupy, které uplatňují organizace zřizující dodavatelský řetězec nebo disponující dostatečnou vyjednávací schopností....(více)
06.03.2012 - Petr Sodomka - Článek

Helios Store: Jak zefektivnit inovaci ERP systému

Ještě před několika málo lety byly systémy ERP se všemi svými funkcionalitami zpravidla výsadou velkých firem. Malým firmám k jejich činnosti obvykle zcela stačil ekonomický informační systém nebo kancelářské aplikace typu MS Excel. Nedávno se však situace začala měnit. Producenti informačních systémů již zaznamenali, že stále více firem uvažujících o svém budoucím rozvoji požaduje ERP systém se vším, co k němu patří, ovšem za co nejnižších nákladů na jeho pořízení a provoz....(více)
02.02.2012 - Valdemar Střelka - Článek

M. Jirmann: Vzdělávání považujeme za součást naší společenské odpovědnosti

Společnost ABRA Software oslavila v letošním roce dvacet let od svého založení. Za tu dobu se propracovala mezi pět největších českých výrobců a dodavatelů podnikových informačních systémů. Při příležitosti tohoto významného jubilea poskytl portálu CVIS.CZ a časopisu IT Systems exkluzivní rozhovor generální ředitel a předseda představenstva společnosti, Martin Jirmann....(více)
26.01.2012 - Hana Klčová - Rozhovor

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: