CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - V roce 2025 bude každé připojené autonomní vozidlo generovat ... (01.08.2018)
  - Společnost ICZ posiluje své působení v oblasti informačních systémů ... (17.07.2018)
  - Skladový systém Lokia WMS jako skladová nadstavba Microsoft Dynamics ... (05.07.2018)
  - Infor ohlásil nová finanční API rozhraní pro potřeby digitální ... (01.06.2018)
  - Robot UR10 umožnil zvýšit efektivitu výroby ve společnosti S ... (15.05.2018)

Ekonomická krize a ICT

Recese ekonomiky přináší nutnost přenastavení podmínek podnikání (rekalibraci) pro mnoho průmyslových odvětví. Společnosti by se měly zaměřit především na vytváření konkurenční výhody a získávání podílu na trhu za současného úsilí šetřit náklady. Informační a komunikační technologie hrají klíčovou roli při překonávání krize: napomáhají k efektivním úsporám díky sofistikovanému ovládání, umožňují udržovat stávající a získávat nové zákazníky pomocí CRM aplikací, podporují růst produktivity práce a inovací prostřednictvím výměny znalostí a sjednocováním komunikace. Úspory nákladů mohou ICT přinést samy o sobě, a to optimalizací infrastruktury, virtualizací, nebo poskytováním aplikačních služeb po internetu. Ekonomická krize bude rovněž silně ovlivňovat rozvoj IT průmyslu směrem k tvorbě skutečných řešení generujících konkrétní obchodní výsledky a k eliminaci bariér mezi osobním a podnikovýnm využitím ICT. Toto nové přenastavení podmínek a pravidel bezesporu znamená vytvoření nových příležitostí jak pro průmyslové firmy, tak IT společnosti....(více)
24.01.2010 - Petr Karásek - Multimediální prezentace

Poznání inspiruje: pozvánka na SAS Forum Praha 2010

Dovolte, abychom Vás pozvali na 13. ročník konference SAS Forum Praha 2010, jejíž motto zní: Poznání inspiruje. Čeká Vás dopolední panelová diskuse s ekonomickými a manažerskými špičkami z Čech a Slovenska, a také odpolední prezentace v režii našich zákazníků, kteří se s Vámi podělí o své reálné zkušenosti z praxe. Těšit se můžete také na zakladatele, majitele a CEO společnosti SAS v jedné osobě - Jima Goodnighta, který se konference poprvé osobně zúčastní. Konference se koná 20. ledna v hotelu Carlo IV. Boscolo, v Praze. ...(více)
12.01.2010 - Petra Lávičková - Pozvánka na akci

Stanislav Sýkora: Základem úspěchu jsou správní lidé na správných místech

ERP systémy značky Helios jsou nezpochybnitelným lídrem českého ERP trhu v organizacích od 10 do 1 000 zaměstnanců. Jejich výrobce prošel v loňském roce významnými změnami. Došlo ke sloučení se slovenskou společností Datalock, vzniku uskupení Asseco Solutions a jeho začlenění do nadnárodní skupiny Asseco Group. Při této příležitosti poskytl CVIS.CZ exkluzivní rozhovor Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions, který vám nyní nabízíme....(více)
09.01.2010 - Petr Sodomka - Rozhovor

Trendy českého ERP trhu (komentář k aktuálnímu vývoji)

Naši každoroční inventuru trhu a významných událostí v oblasti podnikových aplikací začněme pohledem do aktuálních statistik Centra pro výzkum informačních systémů. V posledních pěti letech pracujeme se vzorkem respondentů a jím reprezentovanými referencemi, které představují dle našeho odhadu více jak 95 % českého trhu se standardními ERP aplikacemi dodávanými formou klasického implementačního projektu nebo formou pronájmu po internetu. A právě podle výzkumů založených na takto rozsáhlém vzorku se poprvé ukazuje, že trhu začíná pomalu docházet dech. Podívejme se nyní podrobněji, jak vypadá současný český trh, a co zajímavého se událo za poslední rok....(více)
31.12.2009 - Petr Sodomka - Studie

Nové vydání CVIS.CZ, uznávaného vědeckého časopisu

Dne 1. prosince 2009 bylo uveřejněno nové vydání anglické mutace CVIS.CZ (ISSN 1214-9489). Obsahuje čtyři odborné recenzované články a dva informativní texty o zajímavých analýzách společnosti Gartner zveřejněných v posledních šesti měsících. Anglická verze CVIS.CZ je od července 2008 uznávána Radou vlády ČR pro výzkum a vývoj jako recenzované neimpaktované periodikum vydávané v ČR pro publikování výsledků výzkumu. Letos CVIS.CZ úspěšně obhájil svou pozici v seznamu uznávaných vědeckých časopisů. Nadále bude vycházet dvakrát ročně, v měsících červen - prosinec. Příspěvky lze přihlašovat v průběhu celého roku....(více)
01.12.2009 - Hana Klčová - Článek

Semináře: Jak získat dotaci na podnikové informační systémy?

Brno, 25. listopadu 2009 - Dotace z programu ICT v podnicích třemi úhly pohledu. To ve zkratce podnikatelům nabízí šňůra jedenácti regionálních seminářů, trefně nazvaná Využijte možná poslední vlnu dotací z EU na pořízení informačního systému!, která odstartovala 25. listopadu v Brně. Tři jedinečné pohledy na projekty programu ICT v podnicích zprostředkují během seminářů zástupci agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, společností CVIS Consulting a Minerva Česká republika....(více)
25.11.2009 - Petra Hájková - Pozvánka na akci

Slévárenství a strojírenská výroba pod taktovkou Helios Green

Případová studie popisuje nasazení ERP systému Helios Green ve společnosti ALW Industry, která se zabývá slévarenstvím a strojírenskou výrobou. Cílem implementačního projektu bylo sjednotit datovou základnu firmy, zpřístupnit informace o průběhu a aktuálním stavu obchodního případu, zavést evidenci spotřeby materiálu, mezd a dalších nákladů, režií a práce strojů na jednotlivé zakázky a útvary. V neposlední řadě požadovalo vedení společnosti promítnout získaná data do plánování výroby a podpory rozhodování na všech stupních řízení. Podívejme se, s jakými specifiky se musel implementační tým vypořádat a jakých přínosů se mu podařilo dosáhnout....(více)
23.11.2009 - Hana Janišová, Hana Klčová - Studie

Sdílení zdravotnických dat na regionální a celostátní úrovni

Multimediální prezentace Michala Tomka ze společnosti InterSystems je první ze stejnojmenného cyklu, v němž bychom chtěli čtenářům nabídnout odborné texty obohacené o audio nebo videozáznam přednášky či diskuse. Multimediální prezentace se zabývá vybranými aspekty sdílení dat v procesu budování regionální, národní či mezinárodní sítě zdravotnické dokumentace a poskytování souvisejících služeb. Srovnává některé názory na zásadní témata, a to ve věcné a technologické rovině. Multimediální prezentace zahrnuje kromě odborného textu také audiopřednášku a prezentaci, které mají čtenáři pod příslušným odkazem volně ke stažení....(více)
17.11.2009 - Michal Tomek - Multimediální prezentace

Zveme vás na seminář efektivní řízení v potravinářství

Společnost ETOS SOFT CZ si Vás dovoluje srdečně pozvat na tematický seminář o informačním systému QI pod názvem "Efektivní využití informačního systému v řízení firemních procesů v potravinářství". ...(více)
11.11.2009 - Veronika Petrová - Pozvánka na akci

QI: Systém s technologickou koncepcí světové úrovně

Informační systém QI má na českém trhu bezesporu významné postavení. Nedosahuje sice takového počtu referencí či oborových řešení, jako jeho někteří tuzemští konkurenti, přesto je zcela výjimečný svou technologickou koncepcí, která jej řadí do světové špičky. To potvrzuje umístění společnosti DC Concept, výrobce systému QI, v seznamu Top 100 Vendors 2006 časopisu IT Week. Takového úspěchu se zatím nepodařilo dosáhnout žádnému dalšímu českému výrobci informačních systémů. 12. díl seriálu Informační systémy pro české podniky jsme proto věnovali právě ERP řešení QI....(více)
04.11.2009 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Seriál

Zveme vás na přednášky: Marketing podnikových informačních systémů

Centrum pro výzkum informačních systémů, Fakulta managementu a ekonomiky a Fakulta multimediálních komunikací vás zvou na odborné přednášky k tématu Marketing podnikových informačních systémů. Přednášky povedou Vladimír Prinke a Lubica Kukučová, nezávislí odborníci z podnikové praxe a Jaroslav Šmarda, místopředseda představenstva společnosti Vema. Přednášky se konají 12. listopadu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, od 13 hodin v Aule Academia Centra. Srdečně zváni jsou všichni zájemci z podnikové praxe a akademické sféry. Pracovníci členských a partnerských organizací CVIS-ČSSI se mohou této přednášky zúčastnit zcela zdarma....(více)
02.11.2009 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář IS Helios Orange a oblast Energo

Společnost PC HELP si Vás dovoluje pozvat na bezplatný seminář určený pro provozní inženýry, ekonomy, vedoucí účetní a management firem. Na semináři bude představen informační systém Helios Orange a specializovaná oblast Energo pro využití ve výrobě a distribuci energií....(více)
29.10.2009 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

QAD a japonské řízení výroby ve společnosti Fuji Koyo Czech

Společnost Fuji Koyo Czech je specializovaným výrobcem sloupků řízení pro přední automobilové výrobce, jako jsou TPCA, Nissan nebo Peugeot. I když je součástí japonské korporace, podařilo se jejímu českému managementu prosadit pro řízení podnikových procesů systém, který ani mateřská ani žádná dceřiná společnost nepoužívá - QAD Enterprise Applications. Podívejme se nyní, jak je toto špičkové řešení ve firmě využíváno a jak jeho dodavatel, společnost Minerva, splnil očekávání automobilového subdodavatele....(více)
20.10.2009 - Hana Klčová - Studie

Pokročilé řešení v kovovýrobě nadnárodní korporace

Společnost Walker Pilana Magnetics je součástí nadnárodní korporace, která je jedním z nejvýznamnějších světových dodavatelů magnetických upínacích systémů. Společnost Walker se svou více než stoletou historií postupně dobyla celý svět a prosadila geniální myšlenku svého zakladatele v oblasti obrábění oceli. Jakým způsobem se vypořádala její nejmladší pobočka s nasazením nového informačního systému a co ji ještě čeká, popisuje následující případová studie. ...(více)
14.10.2009 - Dagmar Šulová - Studie

Zveme vás na semináře HR systému Kompas2

Akciová společnost PC HELP Vás srdečně zve na podzimní bezplatné semináře HR systému Kompas2 s tématy: "Jednoduchá a efektivní správa Vašich zaměstnanců včetně agendy e-zaměstnance", dále "Řízení zaměstnanců jednoduše a z jednoho místa. Víme jak." Semináře jsou určeny pro vedoucí a pracovníky personálních a mzdových útvarů. ...(více)
07.10.2009 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Zveme vás na Invex ERP fórum 2009

Centrum pro výzkum informačních systémů si dovoluje pozvat všechny zájemce na 3. ročník odborné konference Invex ERP Fórum, který bude zaměřen především na aktuální trendy a inovativní řešení v oblasti podnikových informačních systémů. CVIS se letos podílí na této konferencí přednáškou, která nabídne shrnutí hlavních výsledků výzkumu stavu a požadavků na ICT ve výrobních podnicích ČR. Na konferenci budeme rovněž moderovat obě panelové diskuse. ...(více)
30.09.2009 - Hana Klčová - Pozvánka na akci

Microsoft Dynamics NAV pro dovozce a prodejce automobilů

Microsoft Dynamics NAV patří k nejčastěji nasazovaným světovým ERP systémům v českých podnicích. Původně dánský software, známý pod názvem Navision, využívá více jak 770 českých organizací, počet implementačních partnerů dosáhl počtu 40. Rozsáhlá partnerská síť dlouhodobě vytváří zázemí pro rozvoj NAV. Aby posilovali svou konkurenceschopnost, vyvíjejí jednotliví partneři různá oborová řešení. Jedno z těch nejlepších si představíme v 11. díle našeho seriálu....(více)
13.09.2009 - Hana Klčová - Seriál

S Melzerem na palubu: setkání manažerů na Baldovci

Rádi bychom Vás pozvali na dvoudenní setkání manažerů na Baldovci, které jsme pro Vás ve spolupráci s našimi partnery připravili v příjemném prostředí Campingu Baldovec na území Moravského krasu. Seminář se uskuteční ve dnech 14. - 15. října....(více)
01.09.2009 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Helios Green: Vyspělá technologie od jedničky českého trhu

Helios Green je ERP produkt nejvyšší třídy, který vyvíjí a dodává společnost Asseco Solutions. Jeho technologická a funkční vyspělost ho předurčuje k nasazení ve středně velkých a zejména velkých organizacích s rozsáhlými a složitými podnikovými procesy. Ovšem i menší firmy mohou zvážit pořízení Helios Green, zvláště pokud hodlají do budoucna expandovat. V 10. díle našeho seriálu se podrobně podíváme na všechny důležité funkční, technologické a obchodní aspekty Helios Green, seznámíme vás také se samými počátky vzniku systémů Helios a firmy, která v současnosti vede žebříček českých ERP producentů....(více)
26.08.2009 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Seriál

Zveme vás na seminář Výrobní procesy pod kontrolou

Přijměte pozvání firmy ITeuro na odborný seminář určený pro zástupce výrobních podniků, kteří hledají potenciál ke zlepšení, chtějí eliminovat rizika při svých rozhodnutích a dělat správná rozhodnutí ve správný čas. Seminář se uskuteční v rámci 51. Mezinárodního strojírenského veletrhu....(více)
21.08.2009 - Liana Bérešová - Pozvánka na akci

Stav a vývoj telekomunikační a internetové infrastruktury

Český statistický úřad zveřejnil aktualizované údaje týkající se stavu a vývoje infrastruktury v oblasti elektronických komunikací v České republice a ve světě. Poskytl k dispozici podrobná data o počtu pevných a mobilních telefonních linek, internetových přípojek v ČR a ve světě od poskytovatelů těchto služeb, která jsou doplněna údaji o rozšíření internetu v jednotlivých sektorech společnosti, jako jsou domácnosti, podniky, veřejná správa, zdravotnická zařízení a školy, a o údaje o jednotlivcích používajících mobilní telefon a internet....(více)
27.07.2009 - Martin Mana - Studie

Logistické a potravinářské firmy vzdorují recesi investicemi do technologií

Zpracovatelské potravinářské firmy podobně jako logističtí operátoři snižují v době ekonomické krize zejména náklady na provoz, naopak nejméně jsou postiženy náklady investičního charakteru. Za efektivní pokládají firmy investice do informačních technologií, kdy pouze desetina plánuje jejich rozsah v nejbližším roce snížit, přičemž 41% firem z oblasti logistiky a 22% firem z odvětví potravinářství dokonce uvažuje o jejich navýšení. ...(více)
09.07.2009 - Petr Ondrášek - Článek

Rekonstrukce webu CVIS.CZ

Vážení čtenáři, dovolte, abychom vás informovali, že v současné době probíhá rekonstrukce webu CVIS.CZ, a to z důvodu jeho opakovaného napadení. Omlouváme se tímto za nevyžádané e-maily, které vám byly doručeny v posledních dnech, což bylo způsobeno právě napadením našeho webu. Pracujeme na nápravě této situace a prosíme o vaši trpělivost....(více)
25.06.2009 - Hana Klčová - Článek

QAD: Špičkové řešení pro průmyslové podniky

Podnikové řešení QAD Enterprise Applications patří do první desítky světového ERP trhu. Jeho tvůrce, americká společnost QAD šla nejprve cestou definování cílových odvětví, na něž se posléze zaměřila při vývoji svého ERP produktu. Podařilo se jí tak vytvořit detailně propracovanou funkcionalitu pro vybrané obory podnikání, kterou dnes oceňuje více jak 6 000 zákazníků po celém světě. V 9. dílu našeho seriálu si představíme nejen možnosti tohoto systému, ale i nejvýznamnější projekty, které v ČR a SR realizovala společnost Minerva, významný implementační partner QAD pro region střední a východní Evropy....(více)
05.06.2009 - Hana Klčová - Seriál

Zveme vás na konferenci pro automobilové dodavatele

Společnost AIMTEC Vás srdečně zve na 10. jubilejní ročník mezinárodní konference Trendy aumtomobilové logistiky - největší setkání automobilových dodavatelů ve střední Evropě. ...(více)
04.06.2009 - Petra Troblová - Pozvánka na akci

Svět informačních systémů 2009 úspěšně završil cyklus dvoudenních konferencí

Ve dnech 20. a 21. dubna 2009 uspořádalo Centrum pro výzkum informačních systémů společně s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a manažerskými studii UK-MBA Vysokého učení technického v Brně mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2009. Šestým ročníkem v řadě jsme společně s našimi spolupořadateli a partnery úspěšně završili cyklus dvoudenních mezinárodních konferencí, které si získaly jak zájem akademické, tak i podnikové sféry. V následující reportáži přinášíme stručné shrnutí letošní akce a očekávaný výhled do budoucna. ...(více)
27.05.2009 - Petr Sodomka, Hana Klčová, Eva Juřičková - Článek

Návrh metodického rámce pro implementaci informačního systému

Implementace ERP systému představuje pro každý podnikatelský subjekt základní organizační změnu. Z širšího pohledu ovlivňuje samotnou činnost podniku, a to jak v době výběru informačního systému, tak zejména během implementace. Klade zvýšené požadavky na pracovní čas a setkávání vybraných pracovníků, kteří musí disponovat nezbytnou úrovní znalostí v oblasti podnikových procesů a informačních technologií. Tento článek se zabývá návrhem metodického rámce, který může přispět k eliminaci ohrožujících faktorů a může vést k zlepšení kvality implementace ERP systému....(více)
21.05.2009 - Svatopluk Hubáček - Článek

Zveme vás na konferenci Specializované IS pro lesnické a dřevařské společnosti

Konference je zaměřena na téma: "Specializované informační systémy pro lesnické a dřevařské společnosti". Konference se uskuteční v hotelu Nové Adalbertinum v Hradci Králové dne 18. 6. 2009....(více)
20.05.2009 - Eduard Zeman - Pozvánka na akci

Zveme vás na odborná školení Minervy

Minerva vyhlašuje termíny odborných školení pro své zákazníky. Vybraná školení jsou však otevřená obecně pro výrobní podniky nezávisle na tom, který ERP systém používají. Cílem školení je podpořit optimalizaci podnikových procesů, reinženýringu a zvyšování kvalifikace a vzdělanosti zaměstnanců. ...(více)
20.05.2009 - Alena Pribišová - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Trendy automobilové logistiky TAL09

Společnost Aimtec ve spolupráci s Odette ČR, Sdružením automobilového průmyslu ČR a BVV Veletrhy Brno pořádá 10. jubilejní ročník mezinárodní konference Trendy automobilové logistiky TAL2009, zaměřený na logistiku a IT v automobilovém průmyslu....(více)
13.05.2009 - Petra Troblová - Pozvánka na akci

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: