CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - V roce 2025 bude každé připojené autonomní vozidlo generovat ... (01.08.2018)
  - Společnost ICZ posiluje své působení v oblasti informačních systémů ... (17.07.2018)
  - Skladový systém Lokia WMS jako skladová nadstavba Microsoft Dynamics ... (05.07.2018)
  - Infor ohlásil nová finanční API rozhraní pro potřeby digitální ... (01.06.2018)
  - Robot UR10 umožnil zvýšit efektivitu výroby ve společnosti S ... (15.05.2018)

Zveme vás na seminář společnosti Melzer

Společnost Melzer vás zve na odborný seminář určený především vedoucím pracovníkům zejména obchodních a výrobních firem. Pokud si uvědomujete význam správného fungování firemních procesů a chcete se o této problematice dozvědět více jak z jednotlivých přednášek, tak díky praktickým zkušenostem ostatních účastníků akce, budeme se těšit na osobní setkání. ...(více)
11.05.2009 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář - podnikový informační systém Helios Orange

Společnost PC HELP vás srdečně zve na bezplatný seminář určený pro vrcholový management podniků, ekonomy, vedoucí pracovníky a administrátory podnikových IS....(více)
11.05.2009 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Karat: Odborník na logistiku v průmyslu i obchodu

Informační systém Karat je významný český ERP produkt, který nachází dobré uplatnění v mnoha různých odvětvích, a to jak u výrobních, tak obchodních i servisních organizací. Rozsah funkcionality, možnosti uživatelského přizpůsobení, otevřenost a robustnost architektury z něj činí významného konkurenta pro všechna špičková ERP řešení na českém i slovenském trhu, zvláště pak v segmentu středně velkých a velkých podniků. V pořadí osmý díl našeho seriálu budeme věnovat právě tomuto informačnímu systému, přičemž se podrobně zaměříme na představení jeho možností v oblasti řízení nákupní a prodejní logistiky....(více)
03.05.2009 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Seriál

Zvema Vás na seminář SAP ERP

Společnosti SAP ČR, největší dodavatel obchodních softwarových aplikací na českém trhu, a Aimtec, významný poskytovatel podnikových informačních systémů a SAP Channel Partner, si Vás dovolují pozvat na odborný seminář s názvem SAP ERP - CHytré a jednoduché řešení pro všechny! ...(více)
15.04.2009 - Petra Troblová - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci iCT Day 2009

Nakladatelství Sdělovací technika pořádá ve spolupráci s Asociací provozovatelů telekomunikačních sítí, Českomoravskou elektrotechnickou asociaci, Sdružením pro informační společnost a ČVUT druhý ročník mezinárodní konference iCT Day 2009. ...(více)
10.04.2009 - Jitka Fabianová - Pozvánka na akci

IFS Aplikace: Světový ERP systém, který udává trendy

IFS Aplikace pocházejí ze Švédska. Ze systému původně zaměřeného na řízení údržby postupně vzniklo komplexní řešení patřící dnes do první desítky světového ERP trhu. IFS Aplikace řadí k absolutní špičce nejen jejich globální přítomnost a podíl na trhu, ale také vyspělá detailní funkcionalita a využití moderních technologií. Proto také tento systém užívá tisíce prestižních, především výrobních podniků a projektově zaměřených organizací. V sedmé části našeho seriálu Informační systémy pro české podniky vám podrobně představíme právě tento vyspělý ERP systém a opět uvedeme několik příkladů, které by vás mohly vést k zamyšlení nad jeho volbou pro vaši organizaci....(více)
06.04.2009 - Hana Klčová - Seriál

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2009 (část druhá)

Jak jsme vás již informovali, ve dnech 20. a 21. dubna se ve Zlíně uskuteční Svět informačních systémů 2009, jehož se zúčastní řada významných hostů z podnikatelského světa, akademické sféry i zahraničních korporací. Druhou, závěrečnou částí představení některých z nich bychom vás rádi pozvali na tuto mezinárodní konferenci, která dnes patří v oboru podnikové informatiky a řízení organizací k největším v České republice....(více)
29.03.2009 - Petr Sodomka, Roman Bobák, Hana Klčová, Eva Vořechová - Pozvánka na akci

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2009 (část první)

Ve dnech 20. a 21. dubna se na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční mezinárodní konference Svět informačních systémů 2009. Během obou jednacích dnů vystoupí významní hosté z podnikatelského světa, akademické sféry i zahraničních korporací. Následující první část představení některých z nich přijměte jako naši srdečnou pozvánku na konferenci....(více)
22.03.2009 - Petr Sodomka, Roman Bobák, Hana Klčová, Eva Vořechová - Pozvánka na akci

Zveme vás na Svět informačních systémů 2009

Dovolte, abychom vás pozvali na mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2009, která se bude konat ve dnech 20. a 21. dubna, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V této pozvánce, která zahajuje oficiální online registraci účastníků, naleznete kompletní informace o programu šestého ročníku konference....(více)
15.03.2009 - Petr Sodomka, Roman Bobák, Hana Klčová, Eva Vořechová - Pozvánka na akci

Production Intelligence - téma, o němž se bude hovořit na SiS 2009

Mezinárodní konference Svět informačních systémů (20. a 21. duben 2009) se neúprosně blíží. Proto dovolte, abychom vám ještě před představením jejího programu nabídli k zamyšlení první z důležitých témat, které bude na tomto fóru prezentováno. Jeho název zní: Production Intelligence aneb změříte-li to, dokážete to zlepšit. Prezentovat jej bude dr. Konrad Pfadenhauer (Rakousko), specialista na oblast průmyslového inženýrství a implementaci informačních systémů ve výrobních podnicích ze společnosti Siemens IT Solutions and Services. K dalším prestižním přednášejícím, kteří se s účastníky konference podělí o zkušenosti z výrobních podniků, budou patřit Lumír Al-Dabagh, ředitel společnosti Beneš a Lát, oceněné titulem PX Firma roku 2007 a Národní cenou kvality 2008 a Karl M. Troeger (SRN), autor knihy Multisite - ERP für den Mittelstand. Nemusíte tedy váhat a můžete se registrovat již dnes!...(více)
05.03.2009 - Konrad Pfadenhauer - Článek

Zveme vás na seminář pro dodavatele automobilového průmyslu

Společnost Minerva Česká republika pořádá, ve spolupráci s automobilovými organizacemi Odette International a její národní organizací Odette Česká republika, společností QAD a automobilkou Renault, již pátý ročník odborného semináře pro dodavatele automobilového průmyslu....(více)
03.03.2009 - Alena Pribišová - Pozvánka na akci

ABRA G4: ERP řešení bez hranic

Společnost ABRA Software nazývá svůj ERP systém G4 jako "Unlimited ERP". Zda je toto označení oprávněné a systém poskytuje skutečně vysokou úroveň škálovatelnosti, flexibility a neomezenosti rozvoje, odpovíme v následujícím, již šestém dílu našeho seriálu. Kromě charakteristiky univerzálnosti řešení a výhod, které poskytuje svým uživatelům i organizaci jako celku, nabídneme také několik konkrétních příkladů praktického využití systému a jejich stěžejní přínos pro podnikovou praxi....(více)
28.02.2009 - Eva Vořechová, Petr Sodomka - Seriál

Zveme vás na seminář Komunikace s obchodními partnery

Společnost PC HELP si Vás dovoluje srdečně pozvat na seminář s názvem: Komunikujte s obchodními partnery elektronicky, rychle a hlavně s úsporou a Šetřete čas a peníze s naším efektivním řešením skladové evidence. Seminář je určen pro výrobní a obchodní firmy. ...(více)
27.02.2009 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Jak vybrat a úspěšně naimplementovat informační systém

Rádi bychom Vás pozvali na již tradiční odborný seminář určený především vedoucím pracovníkům zejména obchodních a výrobních firem, které stojí před rozhodnutím změnit informační systém. ...(více)
26.02.2009 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Nastal čas pro výměnu vašeho ERP systému?

Málokterá komerční nebo i nezisková organizace si dnes dokáže představit svou existenci bez podnikového informačního systému. Neuměla by bez něj totiž řídit svou každodenní rutinní agendu, ať už v oblasti financí, logistiky nebo personalistiky, nezvládala by ani plánování a řízení výrobního procesu. V následujícím článku vám nabídneme deset doporučení, jak správně uvažovat a postupovat při inovaci ERP systému jako klíčové součásti podnikové infrastruktury. Na závěr přidáme jednu radu navíc určenou výrobním podnikům....(více)
10.02.2009 - Petr Sodomka - Článek - 1 komentář.

Zveme vás na odborný seminář k řešení Pivotal CRM

Dovolujeme si Vás pozvat na další z pravidelných odborných setkání, které pro Vás pravidelně pořádáme. Formou živých ukázek a diskuze s našimi odborníky Vám představíme řešení Pivotal CRM a jeho použití pro obchod, call centra, marketing, document management, servis a self-care, reporting a Business Intelligence, partner management, mobilní CRM....(více)
06.02.2009 - Pavel Bláha - Pozvánka na akci

S nákladem až na konec světa

Společnost Truck Trade patří mezi nejvýznamnější dealery nákladních vozidel značky DAF na českém trhu. V portfoliu činností firmy patří mezi základní služby také servis prodaných nákladních vozidel včetně možnosti zapůjčení náhradní soupravy zákazníkovi po dobu opravy. Prodej vozidel a náhradních dílů včetně poskytování servisu a půjčování jasně definovalo požadavky na nový informační systém. Podívejme se, jak si s tímto úkolem poradila společnost Karat Software jako dodavatel komplexního řešení....(více)
03.02.2009 - Eva Vořechová - Studie

Zveme vás na konferenci Ekonomická krize a jak ji změnit v příležitost

Společnost Sprinx Systems ve spolupráci se společností Palatinum si vás dovoluje pozvat na konferenci na téma: Ekonomická krize a jak ji změnit v příležitost - Best practises. ...(více)
28.01.2009 - David Podhola - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář IS Helios Orange a oblast Energo

Společnost PC HELP si Vás dovoluje pozvat na bezplatný seminář určený pro provozní inženýry, ekonomy, vedoucí účetní a management firem. Na semináři bude představen informační systém Helios Orange a specializovaná oblast Energo pro využití ve výrobě a distribuci energií....(více)
22.01.2009 - Eva Čížková - Pozvánka na akci

Svět informačních systémů 2009: první oznámení

Dovolte, abychom vás pozvali na 6. ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2009. Chcete-li se konference zúčastnit, poznamenejte si termín jejího konání 20. - 21. dubna, kdy se s Vámi rádi setkáme u nás ve Zlíně, na Univerzitě Tomáše Bati. Chcete-li publikovat ve sborníku, zašlete nám své příspěvky do 13. února 2009 k posouzení programovým výborem. Pro autory příspěvků máme pro letošní rok mimořádnou nabídku: Příspěvky zpracované v anglickém jazyce přijmeme také k recenznímu řízení pro CVIS.CZ - periodikum zařazené Radou Vlády ČR pro výzkum a vývoj do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik....(více)
14.01.2009 - Roman Bobák, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

ERP systémy v komplexní výrobě

Současné problémy ve světové ekonomice zapříčinily, že se snižování nákladů stalo pro vrcholové manažery nejvyšší prioritou, která dnes stojí za většinou iniciativ IT dodavatelů. ERP systémy přitom nejsou žádnou výjimkou. V roce 2008 publikovala prestižní analytická agentura Aberdeen Group studii nazvanou "ERP systémy v komplexní výrobě", která mj. odhalila, že tlak na snižování nákladů posouvá do popředí oblast zlepšování servisních služeb jako hlavní strategii výrobních organizací při využití ERP systémů. ...(více)
13.01.2009 - Dagmar Šulová, Petr Sodomka - Studie

Aktuální trendy vývoje českého ERP trhu (2. vydání)

Na závěr kalendářního roku přinášíme našim čtenářům analytickou studii věnovanou trendům a vývoji českého ERP trhu. Vydali jsme ji opět v elektronické podobě, a to jako 2. aktualizované a doplněné vydání studie z roku 2007. Tato studie shrnuje všechny důležité výsledky z výzkumu českého ERP trhu, které CVIS provedl v letech 2006 - 2008. Na celkem 56 stranách textu rozděleného do 35 kapitol a doplněného 24 grafy najdete komplexní hodnocení nabídky českého ERP trhu, včetně odhadu tržních podílů, charakteristiky obchodních modelů, hodnocení nabídky trhu pro průmyslové podniky, malé a středně velké firmy, komplexního přehledu poskytovaných oborových řešení, charakteristiky cenových aspektů, predikce hlavních trendů vývoje a analýzy servisních služeb nabízeným k ERP systémům. ...(více)
31.12.2008 - Petr Sodomka, Hana Klčová, Eva Vořechová - Studie

Čtěte a publikujte na CVIS.CZ také v anglickém jazyce

Dne 1. prosince 2008 bude uveřejněno nové vydání anglické mutace CVIS.CZ (ISSN 1214-9489). Obsahuje čtyři odborné recenzované články a dva informativní texty o zajímavých analýzách společnosti Gartner zveřejněných v posledních šesti měsících. Anglická verze CVIS.CZ byla od července 2008 zařazena Radou vlády ČR pro výzkum a vývoj do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR. Nadále bude vycházet dvakrát ročně, v měsících červen - prosinec. ...(více)
30.11.2008 - Hana Klčová - Článek

Zveme vás na přednášku: B2B marketing v praxi

Dovolte, abychom pozvali na odbornou přednášku nazvanou Specifika marketingu informačních systémů v oblasti 5P aneb B2B marketing v praxi. Přednášku povede Mgr. Vladimír Prinke, MBA, ředitel pro marketing a rozvoj společnosti Karat Software. Přednáška se koná 27. listopadu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Srdečně zváni jsou všichni zájemci z podnikové praxe a akademické sféry. Pracovníci členských a partnerských organizací CVIS-ČSSI se mohou této přednášky zúčastnit zcela zdarma....(více)
23.11.2008 - Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Jaký byl Databázový svět 2008?

Ve čtvrtek 13. listopadu se ve Zlíně uskutečnila celostátní konference Databázový svět 2008, kterou pořádá informační portál Databázový svět spolu s Centrem pro výzkum informačních systémů. V následující reportáži si můžete přečíst zhodnocení již šestého ročníku této naší prestižní akce....(více)
20.11.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Článek

Jaký bude Databázový svět 2008 - část závěrečná

Ve čtvrtek 13. listopadu 2008 se na půdě Academia centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uskuteční šestý ročník celostátní konference Databázový svět. V závěrečné části představení jejího programu Vás pozveme na vyhlášení výsledků soutěže Databázový produkt roku 2008 a panelovou diskusi, která již tradičně patří k nejoblíbenějším částem programu Databázového světa. Letos poprvé budete moci položit dotaz předem prostřednictvím e-mailu. Více si můžete přečíst v této pozvánce....(více)
08.11.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Jaký bude Databázový svět 2008 - část druhá

V pořadí již šestého ročníku celostátní konference Databázový svět se můžete zúčastnit ve čtvrtek 13. listopadu 2008. Konference se koná tradičně ve Zlíně, v Academia centru Univerzity Tomáše Bati. V následující pozvánce navážeme na představení první, dopolední části programu a seznámíme vás s tématy odpoledních přednášek, které začínají již od 13:20 a na něž se můžete spolu s námi těšit. ...(více)
02.11.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Softwarová řešení pro správu majetku a řízení kritických aktiv

Pojem Enterprise Asset Management nepatří v oblasti podnikové informatiky k těm nejfrekventovanějším. Skrývá se však pod ním velmi důležitá funkční součást informačního systému obsahující nástroje pro správu majetku, výrobních a dalších důležitých podnikových zařízení. Tato funkcionalita umožňuje sledovat všechny náklady a aktivity spojené s kritickými hmotnými zdroji organizace. Dostupnost, výběr a správné použití těchto aktiv patří ke klíčovým faktorům podporujícím konkurenceschopnost nejen výrobních podniků, ale i dopravních a logistických společností, nemocnic, některých státních institucí apod. Následující článek přináší základní informace o této problematice a nabízí přehled softwarových řešení, která agentura Gartner prezentovala ve své aktuální studii Magic Quadrant for EAM for Manufacturing 2008....(více)
01.11.2008 - Petr Sodomka - Článek

Jaký bude Databázový svět 2008 - část první

Jak jsme vás již informovali, šestý ročník Databázového světa se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu 2008 ve Zlíně. V následující pozvánce přinášíme podrobné představení první, dopolední části programu této přední české databázové konference. ...(více)
28.10.2008 - Marek Kocan, Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Zveme vás na setkání uživatelů IFS Aplikací

Společnost Altec pořádá tradiční setkání uživatelů IFS Aplikací z České i Slovenské republiky, které proběhne 4.11.2008 ve Dvoře Králové nad Labem....(více)
22.10.2008 - Romana Lárová - Pozvánka na akci

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: