CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - V roce 2025 bude každé připojené autonomní vozidlo generovat ... (01.08.2018)
  - Společnost ICZ posiluje své působení v oblasti informačních systémů ... (17.07.2018)
  - Skladový systém Lokia WMS jako skladová nadstavba Microsoft Dynamics ... (05.07.2018)
  - Infor ohlásil nová finanční API rozhraní pro potřeby digitální ... (01.06.2018)
  - Robot UR10 umožnil zvýšit efektivitu výroby ve společnosti S ... (15.05.2018)

Využitie informačného systému MAX v spoločnosti Strojstav

Štúdia sa zaoberá používaním ERP systému SSA MAX v akciovej spoločnosti Strojstav, Nové Mesto nad Váhom. Zameriava sa predovšetkým na aplikáciu subsystémov Konštrukcia a Technológia a popisuje presný postup spracovania výrobnej dokumentácie v podniku....(více)
17.11.2005 - Ivana Valovičová, Alena Zbušková - Studie

Čekají se radikální změny na telekomunikačním trhu

Podle agentury Gartner zůstane celosvětový telekomunikační trh největším segmentem trhu IT. V letech 2004-2009 můžeme očekávat každoroční růst tohoto trhu přibližně o 5 %. Mobilní a širokopásmové služby, přechod na IP infrastrukturu, prodej mobilních přístrojů a rostoucí poptávka na nově vznikajících trzích obzvláště v Asii budou představovat hlavní faktory růstu. Navzdory tomu Gartner také dodává, že do roku 2009 se změní spotřebitelské návyky v oblasti přenosu hlasu. Například třetina uživatelů zruší klasické telefonní linky a začne využívat přenos hlasu přes Internet a bezdrátové sítě....(více)
09.11.2005 - Jana Zámečníková - Článek

Registrace a program konference Databázový svět 2005

Za necelý měsíc proběhne další ročník konference Databázový svět. Opět se bude konat ve Zlíně, na Univerzitě Tomáše Bati. Letošním tématem jsou moderní databázové architektury. Následující pozvánka přináší základní informace o programu a zahajuje také online registraci účastníků....(více)
07.11.2005 - Marek Kocan - Pozvánka na akci

Zpráva z Informačních dnů SSA Global v Orlandu

Ve dnech 19. až 22. září se v americkém Orlandu konaly Informační dny společnosti SSA Global. Tato každoroční akce pořádaná pro zákazníky byla tentokrát orientována na pokrok, jehož společnost dosáhla přechodem na soubor sjednocených produktů postavených na servisně orientované architektuře (SOA). Konference také oslavila mimořádné ekonomické úspěchy, jichž společnost dosáhla v uplynulém období....(více)
28.10.2005 - Greg Gorbach, Tomáš Svoboda - Článek

Zveme vás na odborné přednášky CVIS a ÚMV-PI

Centrum pro výzkum informačních systémů a jeho mateřská organizace Ústav managementu výroby - průmyslového inženýrství, Fakulta managementu a ekonomiky pořádá v průběhu měsíce listopadu několik zvaných přednášek vybraných odborníků. Dovolte, abychom vás při této příležitosti pozvali k nám, na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Všichni zájemci z řad členů ČSSI mají vstup na tyto akce po registraci zdarma. ...(více)
23.10.2005 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Pozvánka na akci

Nasazení manažerského systému MIK ve společnosti ARAMARK

Případová studie popisuje nasazení manažerského informačního systému ve společnosti, která působí v oblasti hromadného stravování. Studie popisuje požadavky, specifika reportingu u této společnosti a způsob jejich řešení v modelu založeném na technologii MIK-OLAP....(více)
18.10.2005 - Tomáš Vykoukal - Studie

Oracle OpenWorld 2005 si pozornost zasloužil

Ve dnech 17. až 19. září se v malebném San Franciscu uskutečnila konference Oracle OpenWorld 2005. Na rozdíl od předchozích let se nekonal žádný evropský či asijský OpenWorld, nebo samostatný aplikační či technologický OpenWorld. Letošní konference v sobě integrovala a na jednom místě nabídla prezentaci všech oblastí - produktů a technologií - které společnost Oracle vyvíjí a prosazuje na světovém trhu. ...(více)
10.10.2005 - Marek Kocan - Článek

Jak proběhla konference IFS World 2005?

Ve dnech 18. - 20. září 2005 se konala v Göteborgu mezinárodní konference společnosti IFS, která patří mezi deset největších globálních lídrů trhu s podnikovými informačními systémy. Jako jediní zástupci novinářské obce z České republiky jsme měli příležitost tuto konferenci navštívit a přinést čtenářům hlavní postřehy z této významné světové akce....(více)
06.10.2005 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Článek

Implementace CRM ve společnosti SECAR Bohemia

Případová studie popisuje úspěšnou realizaci CRM projektu, jehož podstatným rysem je dosažení návratnosti vložené investice. Studie přináší především podrobnou analýzu potřeb zákazníků, popis procesů a využití prostředků IS/IT. Závěrem nabízí zhodnocení přínosů a předpoklad pro budoucí vývoj projektu....(více)
04.10.2005 - Veronika Janků - Studie

Zveme vás na Partnerský den uživatelů IFS Aplikace

Ve dnech 13. a 14. října se v královédvorském Penzionu za vodou koná další setkání stávajících a potenciálních zákazníků informačního systému IFS Aplikace. Pořadatelem této neformální akce je společnost ALTEC, po oba dva dny však budou přítomni i zástupci společnosti IFS Czech. ...(více)
30.09.2005 - Pavlína Strapková - Pozvánka na akci

Počítače bez dozoru představují bezpečnostní hrozby

Gartner vyzdvihnul rizika vyplývající z ponechání počítače bez dozoru s aktivním přihlášením. Analytici doporučují firmám zavést časové limity, aby byl uživatel odhlášen ze systému nebo aby se počítač zamknul, a tudíž se minimalizovala rizika útoku z vnitropodnikového prostředí....(více)
29.09.2005 - Jana Zámečníková - Článek

Servisně orientovaná architektura a její použití

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na seminář "Service oriented architecture: instructions for use". Seminář se koná 27. října 2005 v Praze....(více)
26.09.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Co může přinést zavedení SCM ve velkém výrobním podniku?

Případová studie popisuje poznatky plynoucí ze zavedení systému Supply Chain Management v jednom z největších výrobních podniků v České republice, společnosti Barum Continental v Otrokovicích. Rozebírá přínosy a rizika SCM z pohledu logistiky, financí, lidských zdrojů, IT, obchodu a výroby. Autoři článku se účastnili implementace a hodnotí tak celý proces z vlastní zkušenosti....(více)
24.09.2005 - Zdeněk Novák, Robert Laga - Studie

Úspěšné strategie pro řízení podnikových sítí

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na seminář "Enterprise Networking Strategies for Success". Seminář se koná 25. října 2005 v Bratislavě. ...(více)
20.09.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Databázový svět 2005 - první oznámení

Stejně jako v předchozích letech, tak i v tomto roce pořádá vydavatelství AVRE Publishing a Centrum pro výzkum informačních systémů specializovanou konferenci Databázový svět. Tématem Databázového světa 2005 budou moderní databázové architektury. Datum konání konference bylo stanoveno na 1. prosince 2005. ...(více)
15.09.2005 - Marek Kocan, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Oracle koupí Siebel

Společnost Oracle oznámila uzavření dohody o koupi společnosti Siebel Systems za 10,66 dolaru na akcii. Oracle se tak stane se jedničkou v oblasti řízení vztahů se zákazníky....(více)
14.09.2005 - Marta Lipovská - Článek

Rozvoj operačních a informačních středisek IZS na krajské úrovni

Článek pojednává o problematice budování operačních středisek a komunikace v rámci integrovaného záchranného systému. Poukazuje na nutnost systémové integrace, která by zabezpečila spolupráci mezi dispečinky a operačními středisky záchranných složek na všech řídících úrovních....(více)
09.09.2005 - Veronika Hráčková - Článek

Prosazení Číny v celosvětové konkurenci v ICT vyžaduje opatrnost

Prosazení Číny jako supervelmoci v informačních a komunikačních technologiích do roku 2010 záleží na vládních zásazích do ekonomiky a inovativním přístupu místních firem. Tyto i další závěry týkající se konkurenceschopnosti Číny v oblasti ICT shrnuje na základě svých poznatků z cest po této zemi Jamie Popkin, viceprezident a partner společnosti Gartner....(více)
02.09.2005 - Jana Zámečníková - Článek

Zveme vás na 1. odbornou konferenci ProPERMIS

Srdečně zveme Vás všechny, kteří se zajímáte o moderní řešení pro řízení lidských zdrojů, na 1. odbornou konferenci ProPERMIS. Ačkoliv je personální a mzdový systém PERMIS poměrně novým produktem (na český trh byl uveden teprve před dvěma lety), získal si již velké množství příznivců. A právě na konferenci ProPERMIS se dozvíte, proč a kdo používá software PERMIS, jaké zkušenosti s ním mají současní uživatelé a co nového se pro ně ještě chystá. ...(více)
01.09.2005 - Pavlína Strapková - Pozvánka na akci

Bezpečnost IT: Otázky pro viceprezidenta Gartner

Jay Heiser je viceprezidentem společnosti Gartner a předsedou konference IT Security Summit 2005. Během svého vystoupení na této konferenci nabídne svůj unikátní pohled na tři žhavá bezpečnostní témata. Při této příležitosti poskytl Jay Heiser krátký rozhovor a nabídl možnost čtenářům v České republice prodiskutovat jeho odpovědi....(více)
31.08.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Microsoft Navision pomáhá při výrobě a distribuci potravin

Případová studie pojednává o nasazení řešení Microsoft Business Solutions - Navision ve společnosti TIMEX. Navision zde zajišťuje sledování potravin ve všech fázích výroby, zpracování a distribuce a současně pomáhá zefektivnit práci při veškerých skladových a prodejních operacích....(více)
22.08.2005 - Ludmila Bittnerová - Studie - 1 komentář.

Zveme vás na seminář Úspory v řízení lidských zdrojů

Akciová společnost PC HELP si Vás dovoluje pozvat na seminář určený pro malé, střední i velké výrobní a obchodní společnosti. Téma semináře zní Úspory v řízení lidských zdrojů. Seminář se koná 27. září 2005, v Ostravě - Mariánských Horách. ...(více)
16.08.2005 - Pavlína Vavřínková - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci KARAT Živě

Vybíráte informační systém a potřebujete poradit? Tak právě pro Vás je tu konference KARAT Živě, která proběhne ve čtvrtek 22. září v Hotelu Čertousy v Praze. Záměrem konference je představit informační systém KARAT prostřednictvím klientů, kteří se podělí o své poznatky a zkušenosti s implementací IS KARAT a s výhodami užívání tohoto systému v praxi. ...(více)
13.08.2005 - Ladislava Kosíková - Pozvánka na akci

Zveme vás na Sympózium ITXPO 2005

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na Sympózium ITXPO 2005. Sympózium se koná 7. - 11. listopadu 2005 v Cannes....(více)
05.08.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

SIP Peering a ENUM změní telekomunikační trh

V rámci uvedení služby VoIPEX přichází na český telekomunikační trh nový termín - SIP Peering. Jedná o vzájemné propojení mezi poskytovateli hlasových služeb po internetu využívajících standard SIP (Session Initiation Protocol). Důvod pro propojení jejich sítí je jednoduchý - směřování hovorů mezi sítěmi pouze přes internet bez dalších nákladů na propojení a proto bezplatné volání zákazníků mezi těmito sítěmi. ...(více)
27.07.2005 - Pavel Píštěk - Článek

Znamenají KPI konec finančních analýz v Čechách?

Článek seznamuje čtenáře s možnostmi využití klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI) při řízení firmy. KPI bývají jako nástroj aplikací Business Intelligence často opomíjené. Článek proto zdůrazňuje praktické dopady využití KPI do řízení podniku a hodnocení pracovníků na všech úrovních....(více)
26.07.2005 - Petr Zahálka - Článek

Zveme vás na konferenci Bezpečnost IT 2005

Dovolte, abychom vás jménem společnosti Gartner pozvali na konferenci Bezpečnost IT 2005. Konference se koná 14. - 15. září 2005, v Londýně, v hotelu Royal Lancaster....(více)
22.07.2005 - Jana Zámečníková - Pozvánka na akci

Integrace podnikových aplikací (závěrečná část)

V závěrečné části studie přinášíme diskusi odborníků nad nejdůležitějšími otázkami integrace podnikových aplikací....(více)
19.07.2005 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Studie

Integrace podnikových aplikací (2. část)

Ve druhé části studie odpovíme na otázku, jak fungují a co nabízejí moderní integrační platformy. Zhodnotíme také možnost využití datových skladů při integraci podnikových aplikací....(více)
04.07.2005 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Studie - 1 komentář.

Integrace podnikových aplikací (1. část)

Třetí analytická studie CVIS, zabývající se integrací podnikových aplikací, má poněkud skromnější cíl, než předcházející analýzy českého ERP a APS/SCM trhu. Jejím úkolem je odpovědět na tři základní otázky: Proč je nutné integrovat podnikové aplikace, jak fungují a co nabízejí moderní integrační platformy a zda lze využít datových skladů při integračním procesu. Studie je doplněna aktuálními údaji z průzkumu trhu provedeného společností Gartner a diskusí s odborníky na problematiku systémové integrace v českých podnicích....(více)
24.06.2005 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Studie

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: