CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - V roce 2025 bude každé připojené autonomní vozidlo generovat ... (01.08.2018)
  - Společnost ICZ posiluje své působení v oblasti informačních systémů ... (17.07.2018)
  - Skladový systém Lokia WMS jako skladová nadstavba Microsoft Dynamics ... (05.07.2018)
  - Infor ohlásil nová finanční API rozhraní pro potřeby digitální ... (01.06.2018)
  - Robot UR10 umožnil zvýšit efektivitu výroby ve společnosti S ... (15.05.2018)

Modelování, simulace, optimalizace v informačním systému AROP

Druhý díl seriálu Informační systémy pro české podniky věnujeme představení speciálního informačního systému AROP, jehož doménou je dynamické plánování a řízení výroby. Zaměříme se především na popis unikátního řídícího konceptu Modelování, Simulace, Optimalizace, který je pro tento systém typický. Na několika příkladech si vysvětlíme hlavní principy plánování výroby včetně problematiky sledovatelnosti produktů, řízení jakosti a kooperací....(více)
23.08.2007 - Hana Klčová - Seriál

Servisní služby k ERP systémům na českém trhu

Systémová integrace není pouze záležitostí dodávky a nasazení informačního systému a potřebných technologií u zákazníka. Systémový integrátor má za úkol společně s podnikovými manažery a analytiky vytvořit efektivně fungující řešení po celou dobu jeho životního cyklu. Proto také nabízí celou škálu služeb, ať už se jedná o analýzu procesů a informačních potřeb, návrh řešení či řízení rizik při realizaci i rutinním provozu systému. K těm nejpodstatnějším a zároveň velmi podceňovaným patří servisní služby k produktu. Proto jsme letos poprvé připravili přehled trhu servisních služeb, které jsou nabízeny k ERP systémům jako základní aplikační podnikové infrastruktuře....(více)
21.08.2007 - Hana Klčová - Studie

Užitná hodnota a náklady na ERP řešení podle Aberdeen Group

Analytická společnost Aberdeen Group uveřejnila v červenci dvě zajímavé výzkumné zprávy nazvané Celkové náklady na vlastnictví ERP u středně velkých společností a Náklady na funkčnost ERP řešení. Pěkných výsledků dosáhly především společnosti QAD, Lawson, Infor Global Solutions a Epicor. Podívejme se blíže na některé důležité aspekty těchto dvou studií....(více)
19.08.2007 - Petr Sodomka - Studie

Databázový svět: Jaký byl a jaký bude?

Na předposlední listopadový den chystá AVRE Publishing, provozovatel portálu Databázový svět a Centrum pro výzkum informačních systémů již pátý ročník odborné konference Databázový svět. Databázový svět 2007 se uskuteční opět v Academia Centru na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V nejbližších týdnech vám budeme přinášet podrobné informace nejen o programu, ale i o doprovodných akcích. Dovolte, abychom Vám nyní ve stručnosti připomněli, jak vypadal loňský ročník této konference. ...(více)
18.08.2007 - Marek Kocan, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Zveme vás na školení Tvorba scénářů řešení s Ensemble

Společnost InterSystems vás zve na školení s názvem Tvorba scénářů řešení s Ensemble, který se bude konat 3. - 7. 9. 2007 v Praze. ...(více)
11.08.2007 - Iveta Přidalová - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Budování firemní kultury ve znalostní organizaci

Česká manažerská asociace a Svaz průmyslu a dopravy ČR vás srdečně zvou na 3. celostátní konferenci pod názvem Budování firemní kultury ve znalostní organizaci....(více)
30.07.2007 - Rastislav Lukovič - Pozvánka na akci

Na trh přichází Oracle Database 11g, co nabídne uživatelům?

Společnost Oracle uvedla na trh Oracle Database 11g, novou verzi nejoblíbenější databáze na světě. S více než 400 novými funkcemi, 15 milióny hodin testování a dobou vývoje ekvivalentní 36 tisícům měsíců práce jednoho člověka patří Oracle Database 11g k absolutní špičce softwarových produktů, které kdy Oracle uvedl na trh. ...(více)
13.07.2007 - Hany Farghali - Článek

Překážky rozvoje velkoobchodní distribuce v celosvětovém měřítku

Společnost Lawson Software vydala novou zprávu nazvanou Překážky rozvoje velkoobchodní distribuce, která popisuje řadu proměnlivých trendů v oblasti velkoobchodní distribuce a doporučuje strategie, které by měli vedoucí pracovníci zvážit z důvodu posílení rozvoje a konkurenceschopnosti velkoobchodních distribučních společností. Zpráva vychází z průzkumu, který provedla společnost Pembroke Consulting na objednávku společnosti Lawson Software....(více)
10.07.2007 - Ivan Rendl, Vítězslav Horák - Studie

Zveme vás na seminář Správné CRM = správně řízené vztahy

Společnost LLP Prague si vás dovoluje pozvat na seminář nazvaný Správné CRM = správně řízené vztahy. Na semináři bude představeno CRM řešení Pivotal a jeho moduly pro obchod, marketing, servis a partner management. Na praktických ukázkách budou prezentovány možnosti a přínosy mezinárodně uznávaného CRM řešení Pivotal, které mohou i vás inspirovat při hledání vhodného řešení pro řízení vztahů nejen se zákazníky, ale také s partnery. ...(více)
20.06.2007 - Natálie Růžičková - Pozvánka na akci

Pokročilá výroba a plánování v informačním systému KARAT

Zvažujete inovaci informačního systému a kladete si otázku: Co přinese přechod na nový systém? Možná se obáváte výběru správného řešení a dodavatele, procesu zavádění, zda a kdy se podaří dosáhnout plánované cíle. Pro manažery výrobních podniků, které zajímají uvedená témata je určen odborný seminář, který se koná v úterý 19. června ve Zlíně....(více)
11.06.2007 - Romana Nitková - Pozvánka na akci

Zveme vás na QI ROADSHOW 2007

Společnosti Melzer a DC Concept vás srdečně zvou na seminář "Jak vybrat a úspěšně naimplementovat informační systém" konaný v rámci akce QI ROADSHOW 2007. Akce proběhne 6. 6. 2007 v Praze v hotelu INOS a 12. 6. 2007 v Brně v hotelu ATLANTIS....(více)
31.05.2007 - Eva Abrahámová - Pozvánka na akci

Svět informačních systémů byl i po čtvrté úspěšný

Ve dnech 16. a 17. dubna uspořádalo Centrum pro výzkum informačních systémů společně s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně již 4. ročník své nejvýznamnější odborné akce. Za krásného slunečného počasí navštívil letos mezinárodní konferenci Svět informačních systémů rekordní počet 546 účastníků. Zhodnocení konference si můžete přečíst v následující reportáži....(více)
21.05.2007 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Hana Klčová - Článek

Využití databázových aplikací pro hodnocení akademických pracovníků

V systému veřejné vysoké školy je akademický pracovník hodnocen na základě několika kritérií a to nejen na základě pedagogického úvazku, ale především podle publikační výkonnosti, citačního indexu a tvůrčích aktivit za daný rok. Článek pojednává o využití databázové aplikace OBD PRO, která se používá k takovýmto účelům na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně i na dalších vysokých školách v ČR....(více)
14.05.2007 - Milena Šímová - Článek

Zakázkové řešení pro výrobce obalů z hladké lepenky

Případová studie popisuje nasazení třetí generace podnikového informačního systému Toptiskátor 3 ve společnosti Toptisk. Studie přináší charakteristiku vývoje informačního systému v organizaci, cíle aktuálního inovačního projektu, specifikaci potřeb společnosti podnikající v obalovém průmyslu a shrnutí přínosů plynoucích z implementace....(více)
03.05.2007 - Martina Durnová, Irena Jakešová, Zora Lípová - Studie

Nejvýznamnější faktory ovlivňující firemní strategii péče o výrobní prostředky

Podle nové studie společnosti Lawson Software jsou hlediska bezpečnosti podniku, zvýšených nároků na provozuschopnost výrobních prostředků a dopadů činnosti na životní prostředí nejvýznamnějšími faktory ovlivňujícími firemní strategii péče o výrobní prostředky. Celosvětová studie pod názvem Strategic Asset Management Across the Organization Delivers a Compelling Return byla financovaná společností Lawson Software a prováděná agenturou Industry Direct. Studie zahrnuje 189 respondentů z Evropy, Austrálie, Nového Zélandu a USA, vyvíjejících aktivity v oblasti služeb, důlního průmyslu, procesní výroby a dopravy....(více)
18.04.2007 - Ivan Rendl - Studie

Zveme vás na 10. odbornou konferenci KARAT Open

Akciová společnost KARAT Software, výrobce komplexního podnikového informačního systému KARAT, pořádá již 10. ročník odborné konference KARAT Open 2007, a to ve čtvrtek 26. dubna v Hotelu Imperial Ostrava a následně ve čtvrtek 10. května v TOP HOTELU Praha....(více)
14.04.2007 - Romana Nitková - Pozvánka na akci

Seminář: Inteligentně řízené sklady nejen ve výrobních firmách

Společnosti LCS International a KODYS si vás dovolují pozvat na seminář nazvaný Inteligentně řízené sklady nejen ve výrobních firmách. Seminář se uskuteční v úterý 15. května 2007 v prostorách Top Hotelu Praha....(více)
10.04.2007 - Hana Janišová - Pozvánka na akci

Elektronická síťová správa systému managementu jakosti

Článek přináší charakteristiku informačního systému EISOD, a to jak z hlediska jeho teoretického pojetí, tak z i pohledu praktické aplikace. Autoři analyzují možnost využití jednotlivých modulů Elektronické síťové správy systému managementu jakosti spolu s referencemi některých zákazníků. V závěru pak hodnotí přínosy tohoto aplikačního softwaru pro podniky a praktické možnosti jeho dalšího využití při výuce Managementu jakosti na Fakultě managementu a ekonomiky. ...(více)
08.04.2007 - Marcel Pavelka, David Řepa, Petr Briš - Článek

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2007

Ve dnech 16. a 17. dubna se ve Zlíně bude konat mezinárodní konference Svět informačních systémů 2007. Jak se již u této konference stalo tradicí, zúčastní se jí mnoho významných přednášejících a hostů, kteří vystoupí v panelových diskusích. Následující představení vybraných špičkových osobností konference přijměte zároveň jako pozvánku na toto setkání u nás, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně....(více)
31.03.2007 - Petr Sodomka, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Seminář: Čas jsou peníze, ušetřete s Docházkou Kompas2

Dovolte, abychom Vás pozvali na seminář určený pro management firem, pracovníky personálních a mzdových úseků. Seminář pořádá společnost PC Help a je zaměřen na zefektivnění práce v oblasti lidských zdrojů. ...(více)
27.03.2007 - Pavlína Vavřínková - Pozvánka na akci

Informační systém pro Dům dětí a mládeže

Případová studie přináší poznatky o návrhu, struktuře, naprogramování, zprovoznění a uživatelském využití informačního systému pro zhruba 50 uživatelů malé příspěvkové organizace. Uvedený informační systém je realizován ve vývojovém prostředí VisualFoxPro 9.0 a provozován na platformě Windows Server 2003. Část uživatelů k systému přistupuje přes internet prostřednictvím vzdálené plochy, část uživatelů využívá namapované části serverového disku ve vlastním PC. ...(více)
20.03.2007 - Rudolf Jalovecký - Studie

Zveme vás na mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2007

Dovolte, abychom vás pozvali na mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2007, která se bude konat ve dnech 16. a 17. dubna, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V této pozvánce, která zahajuje oficiální online registraci účastníků, naleznete kompletní informace o programu čtvrtého ročníku konference. ...(více)
12.03.2007 - Roman Bobák, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

Integrace a využití DMS ve skupině E.ON Czech

Článek se zabývá způsobem integrace a využitím informačního systému pro archivování nezákaznických smluv ve skupině E.ON Czech. Archiv smluv zde není chápán staticky, tedy pouze jako místo sloužící k bezpečnému uložení historických archiválií. Cílem managementu smluv je ukládat jejich informace tak, aby tvořily dynamickou, jednoduše a rychle dosažitelnou, variabilní informační základnu, se kterou je možno aktivně pracovat a která bude podkladem pro rozhodování na všech řídících úrovních. ...(více)
08.03.2007 - Hana Paulová - Článek

Hodnocení efektivnosti implementace SAP Business One

Implementace podnikového informačního systému představuje důležitý krok ovlivňující všechny podnikové oblasti. Případová studie ze společnosti TVD-Technická výroba pojednává o implementačním projektu SAP Business One, který byl zaměřen na zvýšení efektivnosti podnikových procesů. Na studii je zajímavý především výběr hodnotících ukazatelů a způsob jejich využití při hodnocení projektu nasazení SAP Business One....(více)
25.02.2007 - Pavel Hrnčiřík - Studie - 2 komentáře.

Zveme vás na seminář Prostorové databáze 2007

Informační portál o databázových technologiích Databázový svět pořádá spolu s partnery odborný seminář věnovaný problematice prostorových dat - Prostorové databáze 2007. Na seminář vás srdečně zveme. ...(více)
24.02.2007 - Marek Kocan - Pozvánka na akci

Zveme vás na konferenci Podnikatelská rizika

Česká manažerská asociace a Svaz průmyslu a dopravy ČR vás srdečně zvou na 1. celostátní konferenci pod názvem Podnikatelská rizika. ...(více)
20.02.2007 - Rastislav Lukovič - Pozvánka na akci

Zveme vás na seminář Moderní řešení logistiky

Odborný seminář Moderní řešení logistiky a sběru dat ve výrobním podniku pořádá společnost Control. Cílem semináře je prezentovat účastníkům implementovaná logistická řešení využívající PDA terminálů, čárových kódů a sběrových pracovišť ve výrobě. Prezentace bude doplněna vystoupením uživatelů z výrobních podniků....(více)
19.02.2007 - Tomáš Folvarčný - Pozvánka na akci

Jak uspět s Malou výrobou v reklamním průmyslu

Společnost Grapo se zabývá reklamní činností a výrobou tiskových strojů. Obě aktivity vyžadují rozdílný přístup k řízení a kladou také odlišné požadavky na informační systém. Skloubit obě činnosti v rámci jednoho softwarového řešení - tak zněl úkol pro společnost Karat Software, kterou si management Grapo zvolil jako dodavatele informačního systému. Podívejme se, jaké zkušenosti a nové příležitosti tento implementační projekt přinesl pro zákazníka....(více)
11.02.2007 - Hana Klčová - Studie

Zveme vás na seminář Helios Orange Agro

Partnerský seminář s názvem "Rozšiřte své podnikání - Helios Orange Agro" bude pořádat společnost LCS International společně s partnerskou společnosti INMEDIAS, u příležitosti uvedení na trh specializovaného řešení pro oblast řízení zemědělské prvovýroby....(více)
08.02.2007 - Hana Janišová - Pozvánka na akci

Informačný Systém Železničnej Vlečky

Informačný systém pre železničné vlečky je vysoko špecializovaný systém určený pre prevádzkovateľov všetkých typov koľajových vlečiek. Jeho úlohou je evidovanie komplexnej informácie o pohybe vozňov na vlečke za účelom zabezpečenia spoľahlivej prevádzky s cieľom úspešnej prepravy výrobkov podniku po železnici k zákazníkovi. Štúdia popisuje využitie jednotlivých funkcií informačného systému železničnej vlečky, spôsob činnosti a vzťahy s interným i externým prostredím. ...(více)
04.02.2007 - Eleonóra Straková - Studie

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: