CVIS Tiskovky
 Tiskové a krátké zprávy 
  - V roce 2025 bude každé připojené autonomní vozidlo generovat ... (01.08.2018)
  - Společnost ICZ posiluje své působení v oblasti informačních systémů ... (17.07.2018)
  - Skladový systém Lokia WMS jako skladová nadstavba Microsoft Dynamics ... (05.07.2018)
  - Infor ohlásil nová finanční API rozhraní pro potřeby digitální ... (01.06.2018)
  - Robot UR10 umožnil zvýšit efektivitu výroby ve společnosti S ... (15.05.2018)

Implementace systému BNS - AB ve společnosti PNS

Případová studie pojednává o implementaci výkonného analytického a plánovacího systému Business Navigation System - Analyser, Builder (BNS - AB) - produktu MIS ALEA do ERP architektury ve společnosti PNS. Studie popisuje systém, stav v roce před jeho zavedením a následnou implementaci s předpokládanými přínosy....(více)
20.07.2006 - Radek Soukup - Studie

Jak uspět s pronájmem podnikových aplikací

Myšlenka pronájmu podnikových aplikací po internetu (ASP) je stará více než deset let. Optimismus poskytovatelů služeb v této oblasti vrcholil zhruba na přelomu tisíciletí. Potenciální uživatelé ale nabídku pronájmu, zejména v oblasti ERP systémů, nepřijali. Počáteční nadšení postupně ochladlo, nyní se ale zdá, že ASP trh přece jen čeká příznivý vývoj. Ve společnosti Vema máme v současnosti již stovky zákazníků, kteří si pronajali náš ERP systém formou ASP....(více)
19.06.2006 - Jan Tomíšek - Článek - 3 komentáře.

Olivia Parr-Rud: Budoucnost vidím v centralizaci a interaktivním přístupu

Počátkem dubna se v Praze pod záštitou společnosti SAS Institute konal odborný workshop na téma Prediktivní modelování. Vzhledem k tomu, že byl vedený první dámou data miningu, paní Olivií Parr-Rud, byl o něj nemalý zájem. To dokazovaly i otázky kladené na semináři odborníky z významných českých i zahraničních společností. Při této příležitosti Olivia Parr-Rud poskytla Centru pro výzkum informačních systémů a portálu Databázový svět exkluzivní rozhovor, jehož podstatnou část vám nyní nabízíme k přečtení....(více)
14.06.2006 - Hana Klčová, Marek Kocan - Rozhovor

Outsourcing v nábytkářském průmyslu

Aliance Jitona-Tusculum představuje korporaci s největším potenciálem v oblasti výroby nábytku v České republice. Následující studie popisuje, jak společnost dospěla ke kompletnímu outsourcingu informačního systému a jaké přínosy pro její podnikání znamená....(více)
05.06.2006 - Zdeněk Smísitel - Studie

Svět informačních systémů roste a získává na oblíbenosti

Ve dnech 10. a 11. dubna uspořádalo Centrum pro výzkum informačních systémů společně s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně již třetí ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006. S odstupem jednoho měsíce přinášíme shrnutí toho nejdůležitějšího z konference, která se dnes již může řadit k největším a nejprestižnějším akcím oboru podnikové informatiky v České republice....(více)
19.05.2006 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Článek

Pozvánka na symposium InterSystems 2006

Dovolte, abychom Vás jménem společnosti InterSystems pozvali na symposium InterSystems 2006 Inovace každý den. Sympózium se koná 19. - 20. června 2006 v Táboře, v hotelu Dvořák....(více)
10.05.2006 - Iveta Přidalová - Pozvánka na akci

Sarbanes-Oxley: za vším hledej IT

Zákon Sarbanes-Oxley je synonymem boje proti zneužívání moci manažery k vlastnímu obohacení. V našem příspěvku se zaměříme na to, jaké změny v podnikových informačních systémech a technologiích předpokládá prosazování tohoto zákona a jak se projeví na vývoji IT profese....(více)
04.05.2006 - Jan Farfan, Vladimír Kufner - Článek

Integrace různých typů výroby informačním systémem ve Strojírnách Třinec

Případová studie popisuje nasazení informačního systému Infor ERP SyteLine ve společnosti Strojírny Třinec. Unikátním rysem tohoto projektu byla integrace dat, propojení různých typů výroby a zavedení řešení pro řízení a plánování výroby. ...(více)
29.04.2006 - Jan Sikora - Studie

Mapování procesů jako nástroj personálního auditu

Moderním trendem v řízení organizací, zejména v institucích veřejné správy, je personální audit. Pokud je jedním z cílů tohoto auditu zvýšení efektivity organizace, pak je nutné provést personální audit ve vztahu k procesům, které daná organizace zabezpečuje. Základní přehled o průběhu procesů dává jejich vlastníkům model ve formě sady procesních map. Dostatek informací k vyhodnocení efektivity lidských zdrojů, které tyto procesy zajišťují, závisí na stupni podrobnosti zmapování procesů. Článek ze zabývá stupněm podrobnosti procesních map vzhledem k cílům personálního auditu....(více)
20.04.2006 - Jan Ministr, Josef Fiala, Martin Kuhn - Článek

Zveme vás na Gartner Outsourcing & IT Services Summit

Dovolte, abychom vás pozvali na Gartner Outsourcing & IT Services Summit 2006, který se koná 24. - 25. dubna v Londýně, v Royal Lancaster Hotel. Na summitu bude představeno přes 30 prezentací a nejnovějších poznatků od 20 analytiků Gartner. Stěžejním tématem prezentací bude analýza kritických faktorů vytvoření multisourcingové strategie, návrh win-win smlouvy a představení nejefektivnějších modelů dodávky služeb. ...(více)
17.04.2006 - Jana Rydziová - Pozvánka na akci

FN Brno: S Microsoft Dynamics NAV jsme dlouhodobě spokojeni

Microsoft Dynamics NAV si za posledních patnáct let vybudoval v českých organizacích významnou pozici. V současnosti jej v České republice využívají stovky organizací. Vertikalizovaná řešení Microsoft Dynamics NAV si našla cestu do nejrůznějších hospodářských odvětví, dokázala se prosadit i v tak náročné oblasti, jako je zdravotnictví. Proto jsme oslovili odpovědné pracovníky Fakultní nemocnice Brno, aby se s námi podělili o své praktické zkušenosti s implementací a provozem tohoto informačního systému....(více)
16.04.2006 - Jiří Hlavoň, Martin Kubáč - Rozhovor - 1 komentář.

Seminář: Migrace na Caché 5.1

Dovolte, abychom Vás jménem společnosti InterSystems pozvali na seminář "Migrace na Caché 5.1". Seminář se koná 4. května v Praze, v Privátním klubu Mat....(více)
14.04.2006 - Iveta Přidalová - Pozvánka na akci

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2006 - část druhá

Minulý týden jsme představili devět významných osobností, jejichž přednášky či názory v panelových diskusích si můžete vyslechnout na blížícím se třetím ročníku mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006. Nyní přinášíme další stručná seznámení s hosty konference, tentokrát nejen z českých podniků, softwarových domů a akademické sféry, ale také ze zahraničních korporací....(více)
29.03.2006 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Představujeme osobnosti Světa informačních systémů 2006

Dne 10. a 11. dubna se ve Zlíně uskuteční mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006. Během obou jednacích dnů vystoupí zajímaví hosté z domova i ze zahraničí. Představení těch nejvýznamnějších osobností domácí podnikatelské a IT scény přijměte jako naši srdečnou pozvánku na konferenci. ...(více)
21.03.2006 - Petr Sodomka, Jaromír Habáň, Hana Klčová - Pozvánka na akci

Zveme vás na Gartner Wireless & Mobile Summit

Dovolte, abychom vás pozvali na Gartner Wireless & Mobile Summit 2006, který se koná 3. - 4. dubna v Londýně, v Royal Lancaster Hotel. Na summitu bude k vidění přes 25 prezentací. 12 analytiků Gartner přinese nejnovější poznatky z vývoje bezdrátových a mobilních technologií....(více)
20.03.2006 - Jana Rydziová - Pozvánka na akci

Vnitřní kontrolní systém v účetnictví

Účetní informační systém patří k nejdůležitějšímu informačnímu systému podniku. Při jeho využívání hrozí riziko výskytu častých chyb. K prevenci tohoto rizika při využívání účetních informačních systémů v podniku slouží vnitřní kontrolní systém. Cílem tohoto příspěvku je tento vnitřní kontrolní systém charakterizovat a uvést kroky, které by účetní měli provádět k prevenci výskytu těchto rizik....(více)
15.03.2006 - Miroslava Dolejšová - Článek

Registrace a program konference Svět informačních systémů 2006

Dne 10. a 11. dubna proběhne třetí ročník mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006, a to opět na půdě Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Následující pozvánka přináší kompletní informace o programu a zahajuje také oficiální online registraci účastníků....(více)
01.03.2006 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Pozvánka na akci

Implementace e-podatelny na městské úřady

Zřizování elektronických podatelen je jeden z konkrétních kroků při zkvalitňování výkonu veřejné správy, zejména s ohledem na zajištění permanentní možnosti podávat orgánům státní správy požadované dokumenty a žádosti. Ve spojení s principem využívání zaručeného elektronického podpisu je vytvořen základ pro přechod k bezpapírovému kontaktu občan-státní správa, případně mezi orgány státní správy....(více)
16.02.2006 - Jitka Markusová, Jana Miklasová - Studie

Zveme vás na přednášku Aspekty procesního řízení

Dne 20. února 2006 pořádá Centrum pro výzkum informačních systémů a Fakulta managementu a ekonomiky přednášku na téma Aspekty procesního řízení. Přednášku povede Michael Hanke ze společnosti IDS Scheer ČR. Dovolte, abychom vás při této příležitosti pozvali k nám, na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Všichni zájemci z řad členů ČSSI mají vstup na tuto přednášku po registraci zdarma. ...(více)
13.02.2006 - David Tuček, Jiří Polách, Petr Sodomka - Pozvánka na akci

CATI: automatizace v marketingovém výzkumu

CATI je název pro subsystém využívající IT k automatizaci klíčových úkonů při marketingovém výzkumu. Nejdůležitějším aspektem aplikace CATI je počítačové zpracování dat při vedení telefonického rozhovoru. Díky tomu lze získat odpovědi respondentů v požadovaném rozsahu a to včetně všech důležitých souvislostí. Po skončení rozhovoru může ihned následovat analýza získaných dat. Celý proces se tak stává nedílnou součástí automatizace marketingových aktivit. ...(více)
09.02.2006 - Michal Franek, Petr Kamas - Článek

Zveme vás na seminář s Olivií Parr-Rud

V dubnu navštíví Českou republiku paní Olivia Parr-Rud, první dáma data miningu. Prostřednictvím společnosti SAS Institute ČR uspořádá dvoudenní seminář na téma prediktivní modelování. Rádi bychom vás pozvali na tento workshop, který se uskuteční v Praze, ve dnech 6. a 7. dubna 2006....(více)
26.01.2006 - Simona Včalová - Pozvánka na akci

IT profese čekají do budoucna výrazné změny

Konec tohoto desetiletí přinese odborníkům a specialistům v oblasti IT mnoho nejistot. IT profesionálové již nebudou moci spoléhat jen na technické znalosti. Podle společnosti Gartner budou pro vykonávaní této profese rozhodující obchodní znalosti, všestrannost a iniciativa. Gartner dále předpokládá, že do roku 2010 se IT profese rozdělí do čtyř expertních oblastí: technologie, informace, procesy a vztahy. ...(více)
25.01.2006 - František Klíma - Článek - 2 komentáře.

Seminář funkčních možností PERMISu

Dovolte, abychom Vás pozvali na odborný seminář, který je zaměřen na prezentaci funkčních možností softwaru pro řízení lidských zdrojů - PERMIS. Seminář pořádá společnost ALTEC ve spolupráci se společností Synergit....(více)
18.01.2006 - Pavlína Strapková - Pozvánka na akci

Za co platíme naše zaměstnance

S rostoucí konkurencí a požadavky na znalosti v ekonomice kladou firmy stále větší důraz na roli zaměstnanců. Jak ale správně nastavit jejich odměňování, aby se projevilo zvýšením výkonnosti a produktivity práce? Mohou nám k tomu nějak napomoci informační systémy? ...(více)
09.01.2006 - Jaroslav Šmarda - Článek

Manifest znalostní společnosti: druhé podání

Sdružení pro informační společnost vydalo na konci loňského roku druhou podobu svého klíčového dokumentu nazvaného Manifest znalostní společnosti. Pod stejným názvem jako loni se skrývá, zjednodušeně řečeno, popis (stále ještě) neveselého stavu v České republice, a to ohledně naší vyspělosti především v informačních a komunikačních technologiích. ...(více)
02.01.2006 - Jiří Hlavenka - Článek

CVIS připravuje mezinárodní konferenci Svět informačních systémů 2006

Dovolte, abychom Vám oznámili, že Centrum pro výzkum informačních systémů tento týden zahájilo kampaň k nadcházejícímu 3. ročníku mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006. Konference se koná 10. - 11. dubna ve Zlíně, na Univerzitě Tomáše Bati. Do 27. ledna 2006 můžete zasílat abstrakty vašich příspěvků....(více)
11.12.2005 - Roman Bobák, Petr Sodomka, Jaromír Habáň - Pozvánka na akci

Michael Hallén: Musíme naslouchat zákazníkům, jinak nebudeme úspěšní

Při příležitosti naší návštěvy mezinárodní konference IFS World poskytl České společnosti pro systémovou integraci exkluzivní rozhovor Michael Hallén, prezident a výkonný ředitel společnosti IFS. Pan Hallén se s námi podělil o mnoho pozoruhodných myšlenek. Diskutovali jsme o očekávaných trendech ve vývoji podnikových informačních systémů, personální politice uplatňované vůči absolventům univerzit ucházejících se o zaměstnání v IFS a dalších zajímavých otázkách....(více)
05.12.2005 - Hana Klčová, Petr Sodomka - Rozhovor

Komunikační centrum České pojišťovny

Případová studie popisuje úspěšnou realizaci projektu komunikačního centra u lídra českého pojistného trhu, České pojišťovny. Studie popisuje vlastnosti komunikačního centra s důrazem na technologické aspekty řešení a závěrem přináší zhodnocení přínosů projektu. ...(více)
29.11.2005 - Klára Tesařová, Veronika Hoňková, Veronika Moťková - Studie

Přestaňte s outsourcingem!

Outsourcing se stal součástí úspěšného podnikání v mnoha organizacích, takže firmy automaticky, bez hlubších analýz vstupují do outsourcingových vztahů. Společnost Gartner varuje před impulsivním outsourcingem a doporučuje organizacím, aby postupovaly strukturovaně. Gartner říká, že správnou cestou je tzv. multisourcing. ...(více)
22.11.2005 - Jana Zámečníková - Článek - 2 komentáře.

Oracle nakupuje po celý rok

Někteří lidé mají ve zvyku nakupovat pod stromeček po celý rok. Zdá se, že stejnou strategii zvolila letos také společnost Oracle. Kromě mediálně viditelných akvizic v podobě Siebel Systems, ProfitLogic, TimesTen, Oblix a Retek, nakupoval Oracle také méně známé společnosti, a to zvláště během podzimních měsíců....(více)
18.11.2005 - Hana Klčová - Článek

Strana: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Odkazy - pravý sloupec


 • Odběr novinek
 • Partneři webu:
 •  
 • Aktuální akce CVIS:


 •  
  Informační systémy
  v podnikové praxi
  (2. aktualizované a rozšířené vydání)
   

 • Nejčtenější články:
  1. SystemOnLine.cz:

  2. Přehledy informačních systémů 

   ERP systémy
    

   Plánování a řízení výroby
    

  3. ČSSI
  4. SSSI
  5. VUT v Brně
  6. Systemonline.cz
  7. Výzkum a vývoj v ČR
  8. ICT unie
  9. Cacio
  10. Živě
  11. Lupa
  12. AKA-MONITOR
  13. Jiko Blog
  14. Databázový svět
  15. destinationCRM.com
  16. MyCustomer.com
  17. ZDNet
  18. Nucleus Research
  19. ComputerWeekly.com
  20. IDC
  21. Gartner
  22. Deloitte
  23. Accenture
  24. Capgemini
  25. CIO
  26. Forrester Research
  27. Aberdeen Group
  28. Archiv: